Obchodný dom Bratislava, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 54/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (3,1 mil. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 11. 2015
- Sídlo
- Framborská 12, 01001, Žilina
- EBITDA marža22,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-9,6 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť15,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -19.37netIncome: -608 746revenue: 3 143 323prevNetIncome: -1 752 064
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 15.64equity: 6 334 518assets: 40 511 395
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 84.36equity: 6 334 518assets: 40 511 395
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.60revenueYoY: 13.73validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 22.55netMargin: -19.37ebitda: 708 891revenue: 3 143 323
Altman Z''-Score0.00Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.61 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.50 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.50 % vs. predchádzajúce -4.35 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 84.36 % vs. predchádzajúce 82.74 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.08× vs. predchádzajúce 0.07×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -19.37 % vs. predchádzajúca -63.39 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.64 % vs. predchádzajúca 17.26 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 14 % na 3.1 mil. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -19.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
EBITDA marža 22.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,1 mil. € | 2,8 mil. € | +13,7 % |
| EBITDA | 709 tis. € | -105 tis. € | +776,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 638 tis. € | -94 tis. € | +776,2 % |
| Čistý zisk | -609 tis. € | -1,8 mil. € | +65,3 % |
| Aktíva | 40,5 mil. € | 40,2 mil. € | +0,7 % |
| Vlastné imanie | 6,3 mil. € | 6,9 mil. € | −8,8 % |
- 27. 11. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.6%
- Cudzie zdroje84.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 3,1 mil. € | 40,5 mil. € | 6,3 mil. € | 709 tis. € | -609 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,8 mil. € | 40,2 mil. € | 6,9 mil. € | -105 tis. € | -1,8 mil. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2,4 mil. € | 40,1 mil. € | 195 tis. € | -556 tis. € | -1,8 mil. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,1 mil. € | 39,8 mil. € | 2,0 mil. € | -263 tis. € | -1,5 mil. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,7 mil. € | 41,5 mil. € | 3,6 mil. € | -622 tis. € | -1,4 mil. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,3 mil. € | 45,2 mil. € | 3,9 mil. € | -428 tis. € | -1,1 mil. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 30,3 mil. € | 24,6 mil. € | 2,3 mil. € | 1,8 mil. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 28,0 mil. € | 22,7 mil. € | 2,5 mil. € | 2,1 mil. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 24,9 mil. € | 20,7 mil. € | 24 tis. € | -3,3 mil. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 11. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla27. 11. 2015 → 22. 1. 2019
Kamenné nám. 1/A, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50061020
- RÚZ ID
- 1628354
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 11. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat3 143 323 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 30. 11. 2015Registrácia platcu DPHSK2120163441
- 27. 11. 2015Zmena sídlaKamenné nám. 1/A, Bratislava