Zane Engineering s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 60 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (125 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 11. 2015
- Sídlo
- Vajanského 3, 94901, Nitra
- EBITDA marža31,8 %
- ROA (návratnosť aktív)64,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)80,3 %
- Zadlženosť20 %
- Kapitálová primeranosť79,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 17.93netIncome: 22 361revenue: 124 700prevNetIncome: 12 165
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 79.90equity: 27 861assets: 34 871
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 20.10equity: 27 861assets: 34 871
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 107.36revenueYoY: -60.29validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 31.83netMargin: 17.93ebitda: 39 688revenue: 124 700
Altman Z''-Score15.67Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.57 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.42 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 6.50 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 64.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 64.12 % vs. predchádzajúce 8.79 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 20.10 % vs. predchádzajúce 86.10 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.58× vs. predchádzajúce 2.27×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 17.93 % vs. predchádzajúca 3.87 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 79.90 % vs. predchádzajúca 13.90 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 75 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 60 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 17.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.18 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 31.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 80 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 125 tis. € | 314 tis. € | −60,3 % |
| EBITDA | 40 tis. € | 16 tis. € | +150,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 36 tis. € | 14 tis. € | +150,6 % |
| Čistý zisk | 22 tis. € | 12 tis. € | +83,8 % |
| Aktíva | 35 tis. € | 138 tis. € | −74,8 % |
| Vlastné imanie | 28 tis. € | 19 tis. € | +44,9 % |
- 24. 11. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie79.9%
- Cudzie zdroje20.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 125 tis. € | 35 tis. € | 28 tis. € | 40 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 314 tis. € | 138 tis. € | 19 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 29 tis. € | 33 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 11. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla24. 11. 2015 → 20. 6. 2017
Farská 1294/3, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 24. 11. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50063839
- RÚZ ID
- 1606947
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 11. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat314 000 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 24. 11. 2015Zmena sídlaFarská 1294/3, Nitra