Projekt Active Life, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (512 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 12. 2015
- Sídlo
- Klimkovičova 15, 04023, Košice - mestská časť Sídlisko KVP
- EBITDA marža19,9 %
- ROA (návratnosť aktív)4,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,2 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť16,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.83netIncome: 75 936revenue: 512 072prevNetIncome: 48 919
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.86equity: 300 822assets: 1 784 136
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.14equity: 300 822assets: 1 784 136
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.41revenueYoY: 12.40validHistoryYears: 9.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 19.89netMargin: 14.83ebitda: 101 860revenue: 512 072
Altman Z''-Score1.41Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.54 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.26 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.26 % vs. predchádzajúce 7.99 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.14 % vs. predchádzajúce 63.26 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.29× vs. predchádzajúce 0.74×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.83 % vs. predchádzajúca 10.74 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.86 % vs. predchádzajúca 36.74 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 12 % na 512 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 14.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 512 tis. € | 456 tis. € | +12,4 % |
| EBITDA | 102 tis. € | 74 tis. € | +37,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 92 tis. € | 67 tis. € | +37,2 % |
| Čistý zisk | 76 tis. € | 49 tis. € | +55,2 % |
| Aktíva | 1,8 mil. € | 612 tis. € | +191,5 % |
| Vlastné imanie | 301 tis. € | 225 tis. € | +33,8 % |
- 8. 12. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.9%
- Cudzie zdroje83.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 512 tis. € | 1,8 mil. € | 301 tis. € | 102 tis. € | 76 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 456 tis. € | 612 tis. € | 225 tis. € | 74 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 479 tis. € | 393 tis. € | 176 tis. € | 129 tis. € | 107 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 155 tis. € | 146 tis. € | 69 tis. € | 16 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 134 tis. € | 109 tis. € | 54 tis. € | 19 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 231 tis. € | 120 tis. € | 38 tis. € | 18 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 143 tis. € | 78 tis. € | 27 tis. € | 19 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 79 tis. € | 27 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 48 tis. € | 24 tis. € | 5 tis. € | 368 € | -115 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 12. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 12. 2015
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 12. 2015
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 12. 2015
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 8. 12. 2015
- 5skladovanie a uskladňovanieod 8. 12. 2015
- 6baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 8. 12. 2015
- 7finančný lízingod 8. 12. 2015
- 8faktoring a forfaitingod 8. 12. 2015
- 9prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 12. 2015
- 10prenájom hnuteľných vecíod 8. 12. 2015
- 11administratívne službyod 8. 12. 2015
- 12činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 12. 2015
- 13vedenie účtovníctvaod 8. 12. 2015
- 14reklamné a marketingové službyod 8. 12. 2015
- 15prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 12. 2015
- 16prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 8. 12. 2015
- 17kuriérske službyod 8. 12. 2015
- 18sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 8. 12. 2015
- 19poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 8. 12. 2015
- 20počítačové službyod 8. 12. 2015
- 21organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 8. 12. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50065238
- RÚZ ID
- 1607006
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 12. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat512 072 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 5. 2017Registrácia platcu DPHSK2120169612
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna