MKFX s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 39 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (64 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 1. 2016
- Sídlo
- Pivovarská ulica 3774/11, 94901, Nitra
- EBITDA marža29,3 %
- ROA (návratnosť aktív)20,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)60,9 %
- Zadlženosť67 %
- Kapitálová primeranosť32,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 19.72netIncome: 12 536revenue: 63 562prevNetIncome: 1 290
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 32.88equity: 20 574assets: 62 571
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 67.12equity: 20 574assets: 62 571
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 99.73revenueYoY: -38.81validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 29.29netMargin: 19.72ebitda: 18 619revenue: 63 562
Altman Z''-Score3.37Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.65 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.51 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.70 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.51 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 20.03 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 20.03 % vs. predchádzajúce 2.55 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 67.12 % vs. predchádzajúce 84.09 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.02× vs. predchádzajúce 2.06×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 19.72 % vs. predchádzajúca 1.24 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 32.88 % vs. predchádzajúca 15.91 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 39 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 19.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.20 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 29.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 64 tis. € | 104 tis. € | −38,8 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 6 tis. € | +230,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 5 tis. € | +230,4 % |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 1 tis. € | +871,8 % |
| Aktíva | 63 tis. € | 51 tis. € | +23,8 % |
| Vlastné imanie | 21 tis. € | 8 tis. € | +156,0 % |
- 15. 1. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie32.9%
- Cudzie zdroje67.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 64 tis. € | 63 tis. € | 21 tis. € | 19 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 104 tis. € | 51 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 123 tis. € | 46 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 18 tis. € | 26 tis. € | 4 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 8 tis. € | 25 tis. € | 7 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 928 € | 924 € | -250 € | -332 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 1 tis. € | -510 € | -561 € | -729 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2 tis. € | 2 tis. € | 278 € | 419 € | 278 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | -1 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla1. 8. 2018 → 21. 4. 2021
Farská 44, Nitra
- Zmena obchodného mena13. 4. 2016 → 21. 4. 2021
Nitrasport s.r.o.
- Zmena sídla13. 4. 2016 → 31. 7. 2018
Zámocká 3, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Založenie spoločnosti15. 1. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena15. 1. 2016 → 12. 4. 2016
back2basic, s. r. o.
- Zmena sídla15. 1. 2016 → 12. 4. 2016
Mliekárenská 8, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 22. 4. 2021
- 2Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 22. 4. 2021
- 3Služby požičovníod 22. 4. 2021
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 8. 2018
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 8. 2018
- 6Informačná činnosťod 1. 8. 2018
- 7Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 8. 2018
- 8Organizovanie športových podujatíod 1. 8. 2018
- 9Čistiace a upratovacie službyod 1. 8. 2018
- 10Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 8. 2018
- 11Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 13. 4. 2016
- 12Reklamné a marketingové službyod 13. 4. 2016
- 13Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 13. 4. 2016
- 14Počítačové službyod 13. 4. 2016
- 15Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 4. 2016
- 16Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 13. 4. 2016
- 17Skladovanieod 13. 4. 2016
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 13. 4. 2016
- 19Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 13. 4. 2016
- 20Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 1. 2016
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 1. 2016
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 1. 2016
- 23Vedenie účtovníctvaod 15. 1. 2016
- 24Administratívne službyod 15. 1. 2016
- 25Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 1. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50066544
- RÚZ ID
- 1624383
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 1. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat123 418 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 15. 5. 2021Registrácia platcu DPHSK2120178577
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 8. 2018Zmena sídlaFarská 44, Nitra
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 13. 4. 2016Zmena obchodného mena→ Nitrasport s.r.o.
- 13. 4. 2016Zmena sídlaZámocká 3, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 15. 1. 2016Zmena obchodného mena→ back2basic, s. r. o.
- 15. 1. 2016Zmena sídlaMliekárenská 8, Bratislava - mestská časť Ružinov