Projekt VK, s. r. o. v likvidácii
aktívnaZáporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 50/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (160 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 12. 2015
- Sídlo
- Jahodná 3369/9, 05801, Poprad
- EBITDA marža99,4 %
- ROA (návratnosť aktív)22,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť162 %
- Kapitálová primeranosť-61,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 23.40netIncome: 37 435revenue: 160 000prevNetIncome: -4 221
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -61.55equity: -101 196assets: 164 401
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 161.55equity: -101 196assets: 164 401
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 1.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 99.39netMargin: 23.40ebitda: 159 022revenue: 160 000
Altman Z''-Score1.81Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -1.21 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 5.53 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.40 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 22.77 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 22.77 % vs. predchádzajúce -3.57 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 161.55 % vs. predchádzajúce 217.13 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -61.55 % vs. predchádzajúca -117.13 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Info
Tržby za 2023: 160 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 23.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.23 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 99.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 160 tis. € | — | — |
| EBITDA | 159 tis. € | -4 tis. € | +41× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 143 tis. € | -4 tis. € | +41× |
| Čistý zisk | 37 tis. € | -4 tis. € | +986,9 % |
| Aktíva | 164 tis. € | 118 tis. € | +38,9 % |
| Vlastné imanie | -101 tis. € | -139 tis. € | +27,0 % |
- 2. 12. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 266 tis. €
- Aktíva spolu
- 164 tis. €
- Vlastné imanie
- −101 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 160 tis. € | 164 tis. € | -101 tis. € | 159 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 118 tis. € | -139 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 127 tis. € | -134 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 132 tis. € | -130 tis. € | -4 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 136 tis. € | -123 tis. € | -5 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 141 tis. € | -115 tis. € | -104 tis. € | -107 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 124 tis. € | -8 tis. € | -10 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 99 tis. € | 4 tis. € | -255 € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla7. 7. 2017 → 25. 2. 2021
Červeňova 14, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Zmena obchodného mena21. 4. 2016 → 14. 12. 2023
Projekt VK, s. r. o.
- Zmena sídla23. 3. 2016 → 6. 7. 2017
Karadžičova 4109/45, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Založenie spoločnosti2. 12. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena2. 12. 2015 → 20. 4. 2016
Bright Darling s.r.o.
- Zmena sídla2. 12. 2015 → 22. 3. 2016
Cesta Slobody 1658, Vinica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50066684
- RÚZ ID
- 1615028
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 12. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat160 000 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 7. 7. 2017Zmena sídlaČerveňova 14, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 21. 4. 2016Zmena obchodného mena→ Projekt VK, s. r. o.
- 23. 3. 2016Zmena sídlaKaradžičova 4109/45, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 2. 12. 2015Zmena obchodného mena→ Bright Darling s.r.o.
- 2. 12. 2015Zmena sídlaCesta Slobody 1658, Vinica