WTSO s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (485 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 12. 2015
- Sídlo
- Partizánska Ľupča 236/236, 03215, Partizánska Ľupča
- EBITDA marža15,0 %
- ROA (návratnosť aktív)7,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)78,2 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť9,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.08netIncome: 19 788revenue: 484 800prevNetIncome: 3 766
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.79equity: 25 306assets: 258 400
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.21equity: 25 306assets: 258 400
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.89revenueYoY: 17.29validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 15.04netMargin: 4.08ebitda: 72 911revenue: 484 800
Altman Z''-Score2.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.19 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.61 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.66 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.66 % vs. predchádzajúce 1.63 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.21 % vs. predchádzajúce 95.98 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.88× vs. predchádzajúce 1.79×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.08 % vs. predchádzajúca 0.91 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.79 % vs. predchádzajúca 4.02 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 17 % na 485 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 4.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 485 tis. € | 413 tis. € | +17,3 % |
| EBITDA | 73 tis. € | 46 tis. € | +57,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 66 tis. € | 42 tis. € | +57,4 % |
| Čistý zisk | 20 tis. € | 4 tis. € | +425,4 % |
| Aktíva | 258 tis. € | 231 tis. € | +11,9 % |
| Vlastné imanie | 25 tis. € | 9 tis. € | +172,6 % |
- 11. 12. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.8%
- Cudzie zdroje90.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 485 tis. € | 258 tis. € | 25 tis. € | 73 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 413 tis. € | 231 tis. € | 9 tis. € | 46 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 433 tis. € | 189 tis. € | 9 tis. € | 43 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 379 tis. € | 180 tis. € | 22 tis. € | 51 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 290 tis. € | 140 tis. € | 259 € | 22 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 228 tis. € | 162 tis. € | -16 tis. € | 233 € | -22 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 327 tis. € | 180 tis. € | -18 tis. € | 7 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 312 tis. € | 192 tis. € | 44 tis. € | 57 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 207 tis. € | 103 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 176 tis. € | 100 tis. € | 46 tis. € | 53 tis. € | 41 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 12. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb osobného charakteruod 30. 9. 2025
- 2Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 30. 9. 2025
- 3Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 30. 9. 2025
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 30. 9. 2025
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 30. 9. 2025
- 6Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 30. 9. 2025
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 30. 9. 2025
- 8Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 30. 9. 2025
- 9Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 30. 9. 2025
- 10Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 30. 9. 2025
- 11Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 30. 9. 2025
- 12Čistiace a upratovacie službyod 30. 9. 2025
- 13Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 30. 9. 2025
- 14Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 30. 9. 2025
- 15Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 30. 9. 2025
- 16Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 30. 9. 2025
- 17Opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamyod 30. 9. 2025
- 18Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 30. 9. 2025
- 19Vedenie účtovníctvaod 3. 7. 2019
- 20Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 12. 2015
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 12. 2015
- 22Administratívne službyod 11. 12. 2015
- 23Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 12. 2015
- 24Prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 12. 2015
- 25Prenájom hnuteľných vecíod 11. 12. 2015
- 26Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 12. 2015
- 27Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 12. 2015
- 28Počítačové službyod 11. 12. 2015
- 29Reklamné a marketingové službyod 11. 12. 2015
- 30Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 12. 2015
- 31Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 12. 2015
- 32Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 12. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50078739
- RÚZ ID
- 1606135
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 12. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat484 800 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 2. 2016Registrácia platcu DPHSK2120175486