KSZ - Transylvania, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 26/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (172 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2016
- Sídlo
- Lidér Tejed 283, 92901, Povoda
- EBITDA marža1,2 %
- ROA (návratnosť aktív)0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,5 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť3,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.334netIncome: 574.00revenue: 171 812prevNetIncome: 477.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.48equity: 4 248assets: 122 015
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.52equity: 4 248assets: 122 015
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 47.61revenueYoY: -16.04validHistoryYears: 8.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.22netMargin: 0.334ebitda: 2 091revenue: 171 812
Altman Z''-Score0.14Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.47 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.47 % vs. predchádzajúce 0.27 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.52 % vs. predchádzajúce 97.95 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.41× vs. predchádzajúce 1.14×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.33 % vs. predchádzajúca 0.23 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.48 % vs. predchádzajúca 2.05 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 32 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 16 % na 172 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 172 tis. € | 205 tis. € | −16,0 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 1 tis. € | +63,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 1 tis. € | +63,9 % |
| Čistý zisk | 574 € | 477 € | +20,3 % |
| Aktíva | 122 tis. € | 179 tis. € | −31,9 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 4 tis. € | +15,6 % |
- 1. 1. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.5%
- Cudzie zdroje96.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 172 tis. € | 122 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | 574 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 205 tis. € | 179 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | 477 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 246 tis. € | 105 tis. € | 3 tis. € | -793 € | -2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 193 tis. € | 139 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | 517 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 166 tis. € | 124 tis. € | 4 tis. € | 465 € | -2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 256 tis. € | 153 tis. € | 1 tis. € | 3 tis. € | 730 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2 tis. € | 25 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 11 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 759 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 1. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 1. 2016 → 31. 8. 2018
MAN-VARGA Trans, s.r.o.
- Zmena sídla1. 1. 2016 → 31. 8. 2018
133, Povoda
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 9. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 1. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodnuod 1. 1. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 1. 2016
- 5Administratívne službyod 1. 1. 2016
- 6Reklamné a marketingové službyod 1. 1. 2016
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 1. 2016
- 8Prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 1. 2016
- 9Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 1. 2016
- 10Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 1. 1. 2016
- 11Diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 1. 1. 2016
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 1. 1. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50082825
- RÚZ ID
- 1627693
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat256 061 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 12. 9. 2018Registrácia platcu DPHSK2120173132
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 1. 2016Zmena obchodného mena→ MAN-VARGA Trans, s.r.o.
- 1. 1. 2016Zmena sídla133, Povoda