VERFER s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -2.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 63/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (49 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2016
- Sídlo
- Čučmianska 1687/10, 04801, Rožňava
- EBITDA marža0,6 %
- ROA (návratnosť aktív)2,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,7 %
- Zadlženosť37 %
- Kapitálová primeranosť62,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.470netIncome: 229.00revenue: 48 680prevNetIncome: 212.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 62.80equity: 6 137assets: 9 772
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 37.20equity: 6 137assets: 9 772
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.99revenueYoY: -2.10validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.553netMargin: 0.470ebitda: 269.00revenue: 48 680
Altman Z''-Score4.72Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.55 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.77 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.34 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.34 % vs. predchádzajúce 2.16 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 37.20 % vs. predchádzajúce 39.60 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.98× vs. predchádzajúce 5.07×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.47 % vs. predchádzajúca 0.43 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 62.80 % vs. predchádzajúca 60.40 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 48680 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 63 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 49 tis. € | 50 tis. € | −2,1 % |
| EBITDA | 269 € | 271 € | −0,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 242 € | 244 € | −0,7 % |
| Čistý zisk | 229 € | 212 € | +8,0 % |
| Aktíva | 10 tis. € | 10 tis. € | −0,3 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 6 tis. € | +3,7 % |
- 1. 1. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie62.8%
- Cudzie zdroje37.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 49 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 269 € | 229 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 50 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 271 € | 212 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 5 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 599 € | 524 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 22 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 36 tis. € | 23 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 1. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 1. 2016 → 14. 11. 2019
agentúra KBK, s.r.o.
- Zmena sídla1. 1. 2016 → 14. 11. 2019
Pod Horou 493/19, Košice - mestská časť Myslava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 1. 2016
- 2organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 1. 2016
- 3poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 1. 1. 2016
- 4reklamné a marketingové službyod 1. 1. 2016
- 5prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 1. 2016
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 1. 2016
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 1. 2016
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 1. 2016
- 9textilná výrobaod 1. 1. 2016
- 10odevná výrobaod 1. 1. 2016
- 11polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovín, písmomaliarstvood 1. 1. 2016
- 12keramická výrobaod 1. 1. 2016
- 13výroba bižutérie a suvenírovod 1. 1. 2016
- 14vydavateľská činnosťod 1. 1. 2016
- 15služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 1. 1. 2016
- 16činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 1. 2016
- 17dizajnérske činnostiod 1. 1. 2016
- 18fotografické službyod 1. 1. 2016
- 19administratívne službyod 1. 1. 2016
- 20vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 1. 2016
- 21ozvučovanie a osvetľovanie kultúrno-spoločenských a športových podujatíod 1. 1. 2016
- 22prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 1. 2016
- 23prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 1. 1. 2016
- 24služby súvisiace so skrášľovaním telaod 1. 1. 2016
- 25poskytovanie služieb osobného charakteru a pre osobnú hygienuod 1. 1. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50093002
- RÚZ ID
- 1631107
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat49 725 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 1. 2016Zmena obchodného mena→ agentúra KBK, s.r.o.
- 1. 1. 2016Zmena sídlaPod Horou 493/19, Košice - mestská časť Myslava