JTA Slovakia, spol. s r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 463 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 23/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje významné tržby (7,4 mil. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 12. 2015
- Sídlo
- Polianky 5, 84101, Bratislava - mestská časť Dúbravka
- EBITDA marža-1,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-10,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-59,7 %
- Zadlženosť82 %
- Kapitálová primeranosť17,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.30netIncome: -171 090revenue: 7 431 159prevNetIncome: 69 789
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 17.52equity: 286 440assets: 1 634 661
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 82.48equity: 286 440assets: 1 634 661
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.14revenueYoY: 462.99validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1.76netMargin: -2.30ebitda: -130 612revenue: 7 431 159
Altman Z''-Score-0.24Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.34 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.35 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.46 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.22 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -10.47 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -10.47 % vs. predchádzajúce 7.69 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 82.48 % vs. predchádzajúce 49.60 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.55× vs. predchádzajúce 1.45×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.30 % vs. predchádzajúca 5.29 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.52 % vs. predchádzajúca 50.40 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +463 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 463 % na 7.4 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 18 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 463 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 7,4 mil. € | 1,3 mil. € | +463,0 % |
| EBITDA | -131 tis. € | 116 tis. € | −212,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -118 tis. € | 105 tis. € | −212,2 % |
| Čistý zisk | -171 tis. € | 70 tis. € | −345,2 % |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 908 tis. € | +80,1 % |
| Vlastné imanie | 286 tis. € | 458 tis. € | −37,4 % |
- 31. 12. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.5%
- Cudzie zdroje82.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 7,4 mil. € | 1,6 mil. € | 286 tis. € | -131 tis. € | -171 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,3 mil. € | 908 tis. € | 458 tis. € | 116 tis. € | 70 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,8 mil. € | 1,2 mil. € | 388 tis. € | 263 tis. € | 215 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2,1 mil. € | 1,2 mil. € | 173 tis. € | 273 tis. € | 242 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,4 mil. € | 658 tis. € | -120 tis. € | 52 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,8 mil. € | 665 tis. € | -144 tis. € | -200 tis. € | -220 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6,0 mil. € | 2,1 mil. € | 352 tis. € | -458 tis. € | -480 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 3,5 mil. € | 1,7 mil. € | 1,2 mil. € | 201 tis. € | 141 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2016 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 12. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: stavebná časťod 31. 12. 2015
- 2Výkon činnosti stavbyvedúceho - pozemné stavbyod 31. 12. 2015
- 3Výkon činnosti stavebného dozoru - pozemné stavbyod 31. 12. 2015
- 4Vykonávanie činnosti koordinátora bezpečnostiod 31. 12. 2015
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 31. 12. 2015
- 6Osadzovanie a údržba dopravného značenia a inštalovanie dopravných značiekod 31. 12. 2015
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 31. 12. 2015
- 8Montáž pomerových rozdeľovačov nákladov vykurovaniaod 31. 12. 2015
- 9Montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3-bodovým uzamykacím mechanizmomod 31. 12. 2015
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 31. 12. 2015
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 31. 12. 2015
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 31. 12. 2015
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 31. 12. 2015
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 12. 2015
- 15Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 31. 12. 2015
- 16Sťahovacie službyod 31. 12. 2015
- 17Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 31. 12. 2015
- 18Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 31. 12. 2015
- 19Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 31. 12. 2015
- 20Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 31. 12. 2015
- 21Reklamné a marketingové službyod 31. 12. 2015
- 22Dizajnérske činnostiod 31. 12. 2015
- 23Prenájom hnuteľných vecíod 31. 12. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50099663
- RÚZ ID
- 1611517
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 12. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat7 431 159 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 25. 2. 2016Registrácia platcu DPHSK2120172351