KOCUR, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 97 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,3 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2016
- Sídlo
- Košuty 621, 92509, Košúty
- EBITDA marža6,8 %
- ROA (návratnosť aktív)23,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)49,3 %
- Zadlženosť53 %
- Kapitálová primeranosť46,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.08netIncome: 63 670revenue: 1 254 437prevNetIncome: 3 217
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 46.64equity: 129 079assets: 276 758
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 53.36equity: 129 079assets: 276 758
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 36.65revenueYoY: 97.00validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.78netMargin: 5.08ebitda: 85 002revenue: 1 254 437
Altman Z''-Score5.05Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.92 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.46 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.75 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.92 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 23.01 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.01 % vs. predchádzajúce 1.66 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 53.36 % vs. predchádzajúce 66.29 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.53× vs. predchádzajúce 3.28×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.08 % vs. predchádzajúca 0.51 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 46.64 % vs. predchádzajúca 33.71 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 97 % na 1.3 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 47 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 23.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,3 mil. € | 637 tis. € | +97,0 % |
| EBITDA | 85 tis. € | 12 tis. € | +584,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 77 tis. € | 11 tis. € | +584,2 % |
| Čistý zisk | 64 tis. € | 3 tis. € | +19× |
| Aktíva | 277 tis. € | 194 tis. € | +42,7 % |
| Vlastné imanie | 129 tis. € | 65 tis. € | +97,3 % |
- 1. 1. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie46.6%
- Cudzie zdroje53.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,3 mil. € | 277 tis. € | 129 tis. € | 85 tis. € | 64 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 637 tis. € | 194 tis. € | 65 tis. € | 12 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 608 tis. € | 182 tis. € | 62 tis. € | 4 tis. € | 420 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 415 tis. € | 230 tis. € | 62 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 300 tis. € | 194 tis. € | 58 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 381 tis. € | 220 tis. € | 56 tis. € | 54 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 256 tis. € | 169 tis. € | 16 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 125 tis. € | 85 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 103 tis. € | 39 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 1. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 7. 3. 2023
- 2Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 7. 3. 2023
- 3Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 7. 3. 2023
- 4Opravy vyhradených technických zariadení plynovýchod 30. 3. 2017
- 5Odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení plynovýchod 30. 3. 2017
- 6Inštalácia, servis, údržba, oprava alebo vyraďovanie zariadení s obsahom fluórovaných skleníkových plynovod 30. 3. 2017
- 7Inštalácia a opravy chladiarenských zariadeníod 30. 3. 2017
- 8Prevádzkovanie zariadenia na recykláciu kontrolovaných látok alebo na regeneráciu kontrolovaných látokod 16. 7. 2016
- 9Kontrola úniku kontrolovaných látok zo zariadeníod 16. 7. 2016
- 10Servis a údržba chladiacich a klimatizačných zariadení a tepelných čerpadiel s obsahom kontrolovanej látkyod 16. 7. 2016
- 11Zhodnotenie kontrolovaných látok a odber kontrolovaných látok vrátane plnenia tlakových nádob na plyny s obsahom kontrolovanej látkyod 16. 7. 2016
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 1. 2016
- 13Finančný leasingod 1. 1. 2016
- 14Faktoring a forfaitingod 1. 1. 2016
- 15Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 1. 2016
- 16Prenájom hnuteľných vecíod 1. 1. 2016
- 17Čistiace a upratovacie službyod 1. 1. 2016
- 18Vedenie účtovníctvaod 1. 1. 2016
- 19Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 1. 2016
- 20Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 1. 2016
- 21Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 1. 2016
- 22Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 1. 2016
- 23Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 1. 1. 2016
- 24Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 1. 1. 2016
- 25Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení elektrickýchod 1. 1. 2016
- 26Reklamné a marketingové službyod 1. 1. 2016
- 27Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 1. 2016
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 1. 2016
- 29Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 1. 2016
- 30Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 1. 1. 2016
- 31Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 1. 1. 2016
- 32Skladovanie a uskladňovanieod 1. 1. 2016
- 33Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 1. 1. 2016
- 34Počítačové službyod 1. 1. 2016
- 35Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 1. 2016
- 36Administratívne službyod 1. 1. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50099728
- RÚZ ID
- 1625864
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 254 437 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 3. 2016Registrácia platcu DPHSK2120173924