GEOSOUL s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 44 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje významné tržby (6,0 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 1. 2016
- Sídlo
- Rusovská cesta 13, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža9,9 %
- ROA (návratnosť aktív)15,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)71,9 %
- Zadlženosť79 %
- Kapitálová primeranosť21,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.64netIncome: 457 589revenue: 5 991 580prevNetIncome: 377 630
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 20.99equity: 636 099assets: 3 030 875
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 79.01equity: 636 099assets: 3 030 875
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 52.97revenueYoY: 43.90validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.90netMargin: 7.64ebitda: 593 277revenue: 5 991 580
Altman Z''-Score4.54Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.41 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.28 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.10 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.10 % vs. predchádzajúce 30.58 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 79.01 % vs. predchádzajúce 67.73 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.98× vs. predchádzajúce 3.37×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.64 % vs. predchádzajúca 9.07 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 20.99 % vs. predchádzajúca 32.27 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 44 % na 6.0 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 15.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6,0 mil. € | 4,2 mil. € | +43,9 % |
| EBITDA | 593 tis. € | 490 tis. € | +21,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 534 tis. € | 441 tis. € | +21,0 % |
| Čistý zisk | 458 tis. € | 378 tis. € | +21,2 % |
| Aktíva | 3,0 mil. € | 1,2 mil. € | +145,5 % |
| Vlastné imanie | 636 tis. € | 399 tis. € | +59,6 % |
- 26. 1. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.0%
- Cudzie zdroje79.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 6,0 mil. € | 3,0 mil. € | 636 tis. € | 593 tis. € | 458 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 4,2 mil. € | 1,2 mil. € | 399 tis. € | 490 tis. € | 378 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,3 mil. € | 2,0 mil. € | 660 tis. € | 400 tis. € | 309 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 3,0 mil. € | 1,3 mil. € | 588 tis. € | 427 tis. € | 330 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,0 mil. € | 828 tis. € | 436 tis. € | 310 tis. € | 237 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,1 mil. € | 823 tis. € | 465 tis. € | 236 tis. € | 178 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,9 mil. € | 686 tis. € | 454 tis. € | 346 tis. € | 266 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,8 mil. € | 801 tis. € | 388 tis. € | 482 tis. € | 367 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 200 tis. € | 64 tis. € | 21 tis. € | 27 tis. € | 16 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 1. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1inžinierskogeologický prieskumod 4. 5. 2019
- 2monitorovanie geologických faktorov životného prostrediaod 4. 5. 2019
- 3sanácia geologického prostrediaod 4. 5. 2019
- 4odborný geologický dohľad pri sanácii geologického prostredia a pri stavebných prácachod 4. 5. 2019
- 5Počítačové službyod 4. 11. 2016
- 6Poskytovanie služieb podľa § 5 ods. 4 a 6 zákona č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architechtoch a autorizovaných stavebných inžinieroch v znení neskorších predpisovod 4. 11. 2016
- 7Konzultačná činnosť v oblasti stavebníctvaod 4. 11. 2016
- 8Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb - stavebná časťod 4. 11. 2016
- 9Výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300m2 a výšku 15m, drobných stavieb a ich zmienod 4. 11. 2016
- 10Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 26. 1. 2016
- 11Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 1. 2016
- 12Vedenie účtovníctvaod 26. 1. 2016
- 13Prípravné práce k realizácii stavbyod 26. 1. 2016
- 14Sprostredkovateľská činnosť v obalsti obchoduod 26. 1. 2016
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 26. 1. 2016
- 16Kupa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 1. 2016
- 17Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 26. 1. 2016
- 18Reklamné a marketingové službyod 26. 1. 2016
- 19Prenájom hnuteľných vecíod 26. 1. 2016
- 20Administratívne službyod 26. 1. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50106660
- RÚZ ID
- 1625757
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 1. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat5 991 580 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 19. 2. 2016Registrácia platcu DPHSK2120187740