Red gastro s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 55 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (9 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 2. 2016
- Sídlo
- Cabanova 13/D, 84102, Bratislava - mestská časť Dúbravka
- EBITDA marža28,9 %
- ROA (návratnosť aktív)15,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)18,2 %
- Zadlženosť12 %
- Kapitálová primeranosť87,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 23.52netIncome: 2 037revenue: 8 660prevNetIncome: 3 454
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 87.57equity: 11 186assets: 12 774
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 12.43equity: 11 186assets: 12 774
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -33.59revenueYoY: -55.40validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 28.93netMargin: 23.52ebitda: 2 505revenue: 8 660
Altman Z''-Score10.09Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.72 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.15 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 7.40 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.95 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.95 % vs. predchádzajúce 30.65 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 12.43 % vs. predchádzajúce 18.81 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.68× vs. predchádzajúce 1.72×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 23.52 % vs. predchádzajúca 17.79 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 87.57 % vs. predchádzajúca 81.19 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 8660 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 55 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 23.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.24 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 28.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 88 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 9 tis. € | 19 tis. € | −55,4 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 4 tis. € | −39,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 4 tis. € | −39,8 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 3 tis. € | −41,0 % |
| Aktíva | 13 tis. € | 11 tis. € | +13,4 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 9 tis. € | +22,3 % |
- 6. 2. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie87.6%
- Cudzie zdroje12.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 9 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 19 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 5 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | -260 € | -344 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 10 tis. € | 14 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 7 tis. € | 83 € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6 tis. € | 18 tis. € | -3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1 tis. € | 4 tis. € | -774 € | -174 € | -267 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 107 tis. € | 6 tis. € | -507 € | -7 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 152 tis. € | 18 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 2. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla6. 2. 2016 → 23. 1. 2020
Hanulova 3, Bratislava - mestská časť Dúbravka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 6. 2. 2016
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 2. 2016
- 3Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 6. 2. 2016
- 4Prevádzkovanie výdajne stravyod 6. 2. 2016
- 5Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 6. 2. 2016
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 2. 2016
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 2. 2016
- 8Reklamné a marketingové službyod 6. 2. 2016
- 9Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 6. 2. 2016
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služiebod 6. 2. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50128841
- RÚZ ID
- 1630580
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 2. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat152 091 EUR · rok 2016
- 15. 8. 2016Registrácia platcu DPHSK2120194637
- 6. 2. 2016Zmena sídlaHanulova 3, Bratislava - mestská časť Dúbravka