KIRPOL s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 20 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (341 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 1. 2016
- Sídlo
- 19, 94638, Virt
- EBITDA marža5,5 %
- ROA (návratnosť aktív)1,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,2 %
- Zadlženosť78 %
- Kapitálová primeranosť21,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.51netIncome: 5 160revenue: 341 482prevNetIncome: 9 087
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.72equity: 62 862assets: 289 435
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.28equity: 62 862assets: 289 435
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 50.46revenueYoY: 19.59validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.46netMargin: 1.51ebitda: 18 628revenue: 341 482
Altman Z''-Score1.74Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.43 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.65 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.78 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.78 % vs. predchádzajúce 2.81 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.28 % vs. predchádzajúce 82.14 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.18× vs. predchádzajúce 0.88×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.51 % vs. predchádzajúca 3.18 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.72 % vs. predchádzajúca 17.86 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 20 % na 341 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+20 %), ale aktíva klesajú (-10 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 341 tis. € | 286 tis. € | +19,6 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 24 tis. € | −22,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 21 tis. € | −22,0 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 9 tis. € | −43,2 % |
| Aktíva | 289 tis. € | 323 tis. € | −10,4 % |
| Vlastné imanie | 63 tis. € | 58 tis. € | +8,9 % |
- 21. 1. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.7%
- Cudzie zdroje78.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 341 tis. € | 289 tis. € | 63 tis. € | 19 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 286 tis. € | 323 tis. € | 58 tis. € | 24 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 369 tis. € | 400 tis. € | 49 tis. € | 19 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 296 tis. € | 414 tis. € | 44 tis. € | 32 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 365 tis. € | 290 tis. € | 27 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 238 tis. € | 170 tis. € | 22 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 220 tis. € | 183 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 210 tis. € | 136 tis. € | 11 tis. € | 12 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 13 tis. € | 27 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 1. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 1. 2016
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 1. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 1. 2016
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 21. 1. 2016
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 1. 2016
- 6Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidielod 21. 1. 2016
- 7Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 21. 1. 2016
- 8Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 21. 1. 2016
- 9Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 21. 1. 2016
- 10Poľnohospodárska rastlinná a živočíšna výrobaod 21. 1. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50128892
- RÚZ ID
- 1625985
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 1. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat369 258 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 6. 2016Registrácia platcu DPHSK2120181096