VYNIKNI, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -7.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (280 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 1. 2016
- Sídlo
- Ťačevská 602/6, 08501, Bardejov
- EBITDA marža5,3 %
- ROA (návratnosť aktív)13,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)23,1 %
- Zadlženosť44 %
- Kapitálová primeranosť56,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.48netIncome: 9 723revenue: 279 774prevNetIncome: 6 559
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 56.18equity: 42 062assets: 74 869
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 43.82equity: 42 062assets: 74 869
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 30.26revenueYoY: -7.65validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.27netMargin: 3.48ebitda: 14 737revenue: 279 774
Altman Z''-Score5.19Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.11 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.61 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.99 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.99 % vs. predchádzajúce 7.42 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 43.82 % vs. predchádzajúce 63.40 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.74× vs. predchádzajúce 3.43×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.48 % vs. predchádzajúca 2.16 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 56.18 % vs. predchádzajúca 36.60 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 8 % na 280 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 56 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 13.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 280 tis. € | 303 tis. € | −7,7 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 11 tis. € | +33,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 10 tis. € | +33,7 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | 7 tis. € | +48,2 % |
| Aktíva | 75 tis. € | 88 tis. € | −15,3 % |
| Vlastné imanie | 42 tis. € | 32 tis. € | +30,1 % |
- 23. 1. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie56.2%
- Cudzie zdroje43.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 280 tis. € | 75 tis. € | 42 tis. € | 15 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 303 tis. € | 88 tis. € | 32 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 211 tis. € | 78 tis. € | 26 tis. € | 3 tis. € | 332 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 214 tis. € | 87 tis. € | 25 tis. € | 16 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 147 tis. € | 46 tis. € | 19 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 76 tis. € | 31 tis. € | 13 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 88 tis. € | 47 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | 248 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 120 tis. € | 31 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 54 tis. € | 31 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 26 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 1. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 1. 2016
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 23. 1. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 23. 1. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 23. 1. 2016
- 5Kuriérske službyod 23. 1. 2016
- 6Skladovanie a uskladňovanieod 23. 1. 2016
- 7Počítačové službyod 23. 1. 2016
- 8Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 23. 1. 2016
- 9Vydavateľská činnosťod 23. 1. 2016
- 10Administratívne službyod 23. 1. 2016
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 1. 2016
- 12Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 23. 1. 2016
- 13Reklamné a marketingové službyod 23. 1. 2016
- 14Prieskum trhu a verejnej mienkyod 23. 1. 2016
- 15Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 23. 1. 2016
- 16Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 23. 1. 2016
- 17Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva, slamy, šúpolia, prútia, korkuod 23. 1. 2016
- 18Výroba výrobkov z papieraod 23. 1. 2016
- 19Výroba celulózy a papieraod 23. 1. 2016
- 20Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovín, písmomaliarstvood 23. 1. 2016
- 21Prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 1. 2016
- 22Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 1. 2016
- 23Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 1. 2016
- 24Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 23. 1. 2016
- 25Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 23. 1. 2016
- 26Finančný lízingod 23. 1. 2016
- 27Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 23. 1. 2016
- 28Faktoring a forfaitingod 23. 1. 2016
- 29Vedenie účtovníctvaod 23. 1. 2016
- 30Výroba kovového nábytkuod 23. 1. 2016
- 31Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 23. 1. 2016
- 32Prevádzkovanie športových zariadeníod 23. 1. 2016
- 33Prevádzkovanie verejného skladuod 23. 1. 2016
- 34Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 23. 1. 2016
- 35Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 23. 1. 2016
- 36Chov vybraných druhov zvieratod 23. 1. 2016
- 37Spracovanie kožeod 23. 1. 2016
- 38Výroba kožených a kožušinových výrobkovod 23. 1. 2016
- 39Výroba bižutérie a suvenírovod 23. 1. 2016
- 40Výroba hračiek a hierod 23. 1. 2016
- 41Výroba sviečok a tieniacej technikyod 23. 1. 2016
- 42Oprava obuvi, brašnárskych, sedlárskych, kožených a kožušinových výrobkovod 23. 1. 2016
- 43Dizajnérske činnostiod 23. 1. 2016
- 44Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 23. 1. 2016
- 45Fotografické službyod 23. 1. 2016
- 46Verejné obstarávanieod 23. 1. 2016
- 47Služby požičovníod 23. 1. 2016
- 48Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 23. 1. 2016
- 49Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 23. 1. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50132890
- RÚZ ID
- 1628141
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 1. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat302 959 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 16. 3. 2016Registrácia platcu DPHSK2120183307