kettle, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 1. 2016
- Sídlo
- Čsl. Brigády 587/14, 01324, Strečno
- EBITDA marža23,4 %
- ROA (návratnosť aktív)5,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,0 %
- Zadlženosť6 %
- Kapitálová primeranosť93,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.88netIncome: 296.00revenue: 2 720prevNetIncome: 21.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 93.60equity: 4 973assets: 5 313
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 6.40equity: 4 973assets: 5 313
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.66revenueYoY: 2.49validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 23.38netMargin: 10.88ebitda: 636.00revenue: 2 720
Altman Z''-Score17.87Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.84 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 15.36 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.57 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.57 % vs. predchádzajúce 0.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 6.40 % vs. predchádzajúce 0.85 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.51× vs. predchádzajúce 0.56×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.88 % vs. predchádzajúca 0.79 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.60 % vs. predchádzajúca 99.15 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 2720 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 10.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 23.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 94 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3 tis. € | 3 tis. € | +2,5 % |
| EBITDA | 636 € | 35 € | +17× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 572 € | 32 € | +17× |
| Čistý zisk | 296 € | 21 € | +13× |
| Aktíva | 5 tis. € | 5 tis. € | +12,6 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 5 tis. € | +6,3 % |
- 26. 1. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie93.6%
- Cudzie zdroje6.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 3 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 636 € | 296 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 35 € | 21 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 67 € | 55 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -41 € | -46 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -295 € | -297 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 3 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 61 € | -1 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 879 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 26 € | 9 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 489 € | -29 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -35 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 1. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50137476
- RÚZ ID
- 1633185
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 1. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat2 880 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna