LEXISS s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 112 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (25 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 1. 2016
- Sídlo
- Hrabinská 1246/3, 03852, Sučany
- EBITDA marža40,9 %
- ROA (návratnosť aktív)5,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)63,5 %
- Zadlženosť92 %
- Kapitálová primeranosť8,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 33.91netIncome: 8 539revenue: 25 184prevNetIncome: -503.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.34equity: 13 449assets: 161 278
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.66equity: 13 449assets: 161 278
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 68.63revenueYoY: 112.22validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 40.86netMargin: 33.91ebitda: 10 291revenue: 25 184
Altman Z''-Score0.80Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.16 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.18 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.29 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.29 % vs. predchádzajúce -0.33 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.66 % vs. predchádzajúce 96.81 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.16× vs. predchádzajúce 0.08×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 33.91 % vs. predchádzajúca -4.24 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.34 % vs. predchádzajúca 3.19 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 25184 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 112 % na 25 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 33.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.34 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 40.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 25 tis. € | 12 tis. € | +112,2 % |
| EBITDA | 10 tis. € | -358 € | +30× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | -322 € | +30× |
| Čistý zisk | 9 tis. € | -503 € | +18× |
| Aktíva | 161 tis. € | 154 tis. € | +4,9 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | 5 tis. € | +173,9 % |
- 22. 1. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.3%
- Cudzie zdroje91.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 25 tis. € | 161 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 12 tis. € | 154 tis. € | 5 tis. € | -358 € | -503 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 17 tis. € | 162 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 11 tis. € | 158 tis. € | 2 tis. € | -61 € | -232 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 11 tis. € | 61 tis. € | 3 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2 tis. € | 137 tis. € | 5 tis. € | -274 € | -440 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla10. 2. 2016 → 19. 9. 2022
Hrdinov SNP 5, Martin
- Založenie spoločnosti22. 1. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla22. 1. 2016 → 9. 2. 2016
Hrdinov SNP 5, Sučany
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 1. 2016
- 2Činnosť podnikatelských, organizačních a ekonomických poradcovod 22. 1. 2016
- 3Reklamné a marketingové službyod 22. 1. 2016
- 4Prieskum trhu a verejnej mienkyod 22. 1. 2016
- 5Čistiace a upratovacie službyod 22. 1. 2016
- 6. Administratívne službyod 22. 1. 2016
- 7Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 22. 1. 2016
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane přípojného vozidlaod 22. 1. 2016
- 9Skladovanie a uskladňovanieod 22. 1. 2016
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 22. 1. 2016
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 22. 1. 2016
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 22. 1. 2016
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 1. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50139592
- RÚZ ID
- 1610962
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 1. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat25 184 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 10. 2. 2016Zmena sídlaHrdinov SNP 5, Martin
- 22. 1. 2016Zmena sídlaHrdinov SNP 5, Sučany