Agrifert s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 13 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 24/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (269 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 2. 2016
- Sídlo
- Dolné Janíky 28, 93039, Janíky
- EBITDA marža1,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť134 %
- Kapitálová primeranosť-34,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.547netIncome: -1 470revenue: 268 529prevNetIncome: 29 065
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -34.17equity: -51 789assets: 151 555
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 134.17equity: -51 789assets: 151 555
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 68.42revenueYoY: -12.70validHistoryYears: 9.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.978netMargin: -0.547ebitda: 2 627revenue: 268 529
Altman Z''-Score-2.06Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.67 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.22 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.27 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.97 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.97 % vs. predchádzajúce 40.98 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 134.17 % vs. predchádzajúce 170.94 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.77× vs. predchádzajúce 4.34×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.55 % vs. predchádzajúca 9.45 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -34.17 % vs. predchádzajúca -70.94 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 13 % na 269 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 269 tis. € | 308 tis. € | −12,7 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 29 tis. € | −91,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 26 tis. € | −91,1 % |
| Čistý zisk | -1 tis. € | 29 tis. € | −105,1 % |
| Aktíva | 152 tis. € | 71 tis. € | +113,7 % |
| Vlastné imanie | -52 tis. € | -50 tis. € | −2,9 % |
- 5. 2. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 203 tis. €
- Aktíva spolu
- 152 tis. €
- Vlastné imanie
- −52 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 269 tis. € | 152 tis. € | -52 tis. € | 3 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 308 tis. € | 71 tis. € | -50 tis. € | 29 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 145 tis. € | 104 tis. € | -79 tis. € | -53 tis. € | -53 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 117 tis. € | 106 tis. € | -26 tis. € | -12 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 146 tis. € | 108 tis. € | -13 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 149 tis. € | 64 tis. € | -21 tis. € | -13 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 139 tis. € | 39 tis. € | -6 tis. € | 3 tis. € | 435 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 78 tis. € | 43 tis. € | -6 tis. € | -10 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 4 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -299 € | -299 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 2. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena5. 2. 2016 → 10. 1. 2017
Sertel Logistic s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poľnohospodárska prvovýrobaod 23. 3. 2017
- 2Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 23. 3. 2017
- 3Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 23. 3. 2017
- 4Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 23. 3. 2017
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 3. 2017
- 6Čistiace a upratovacie službyod 23. 3. 2017
- 7Administratívne službyod 23. 3. 2017
- 8Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 23. 3. 2017
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 23. 3. 2017
- 10Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 23. 3. 2017
- 11Chov vybraných druhov zvieratod 23. 3. 2017
- 12Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 23. 3. 2017
- 13Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 23. 3. 2017
- 14Výroba potravinárskych výrobkovod 23. 3. 2017
- 15Výroba kŕmnych zmesíod 23. 3. 2017
- 16Výroba nápojovod 23. 3. 2017
- 17podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 5. 2. 2016
- 18sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 5. 2. 2016
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 5. 2. 2016
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 5. 2. 2016
- 21údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 5. 2. 2016
- 22nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 2. 2016
- 23prenájom hnuteľných vecíod 5. 2. 2016
- 24kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 2. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50144227
- RÚZ ID
- 1609444
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 2. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat307 607 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 6. 3. 2017Registrácia platcu DPHSK2120200236
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 5. 2. 2016Zmena obchodného mena→ Sertel Logistic s.r.o.