FOOD planet, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1783 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (593 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 2. 2016
- Sídlo
- Zdravotnícka 991/2, 90031, Stupava
- EBITDA marža1,5 %
- ROA (návratnosť aktív)3,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,8 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť31,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.02netIncome: 6 070revenue: 593 185prevNetIncome: -16 798
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.25equity: 55 971assets: 179 087
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.75equity: 55 971assets: 179 087
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 1 782,529validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.51netMargin: 1.02ebitda: 8 971revenue: 593 185
Altman Z''-Score1.18Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.62 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.48 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.39 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.39 % vs. predchádzajúce -46.71 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.75 % vs. predchádzajúce 91.10 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.31× vs. predchádzajúce 0.88×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.02 % vs. predchádzajúca -53.31 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.25 % vs. predchádzajúca 8.90 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1783 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1783 % na 593 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1783 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 593 tis. € | 32 tis. € | +18× |
| EBITDA | 9 tis. € | -16 tis. € | +156,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | -14 tis. € | +156,6 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | -17 tis. € | +136,1 % |
| Aktíva | 179 tis. € | 36 tis. € | +398,0 % |
| Vlastné imanie | 56 tis. € | 3 tis. € | +16× |
- 23. 2. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.3%
- Cudzie zdroje68.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 593 tis. € | 179 tis. € | 56 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 32 tis. € | 36 tis. € | 3 tis. € | -16 tis. € | -17 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla24. 3. 2016 → 16. 5. 2016
M. R. Štefánika 3, Veľký Krtíš
- Založenie spoločnosti23. 2. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena23. 2. 2016 → 16. 5. 2016
BALLEN s.r.o.
- Zmena sídla23. 2. 2016 → 23. 3. 2016
Zámocké schody 2/A, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 17. 5. 2016
- 2Výroba rastlinných a živočíšnych olejov a tukovod 17. 5. 2016
- 3Výroba mlynských výrobkovod 17. 5. 2016
- 4Výroba a spracovanie cukruod 17. 5. 2016
- 5Výroba kakaa, výrobkov z kakaa a cukroviniekod 17. 5. 2016
- 6Výroba chuťových prísad a korenínod 17. 5. 2016
- 7Výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)od 17. 5. 2016
- 8Výroba nápojovod 17. 5. 2016
- 9Čistiace a upratovacie službyod 17. 5. 2016
- 10Vedenie účtovníctvaod 17. 5. 2016
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 17. 5. 2016
- 12Vydavateľská činnosťod 17. 5. 2016
- 13Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 17. 5. 2016
- 14Skladovanie a uskladňovanieod 17. 5. 2016
- 15Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 17. 5. 2016
- 16Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 17. 5. 2016
- 17Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 17. 5. 2016
- 18Prípravné práce k realizácii stavbyod 17. 5. 2016
- 19Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 17. 5. 2016
- 20Finančný lízingod 17. 5. 2016
- 21Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 17. 5. 2016
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 23. 2. 2016
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 23. 2. 2016
- 24Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 23. 2. 2016
- 25Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 2. 2016
- 26Reklamné a marketingové službyod 23. 2. 2016
- 27Administratívne službyod 23. 2. 2016
- 28Prenájom hnuteľných vecíod 23. 2. 2016
- 29Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 2. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50149059
- RÚZ ID
- 1629924
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 2. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat593 185 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 10. 5. 2016Registrácia platcu DPHSK2120208706
- 24. 3. 2016Zmena sídlaM. R. Štefánika 3, Veľký Krtíš
- 23. 2. 2016Zmena obchodného mena→ BALLEN s.r.o.
- 23. 2. 2016Zmena sídlaZámocké schody 2/A, Bratislava - mestská časť Staré Mesto