RWG group s. r. o. v konkurze
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 281 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 16/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (207 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 2. 2016
- Sídlo
- Pri Hrubej lúke 15, 84101, Bratislava - mestská časť Dúbravka
- EBITDA marža-16,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-9,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť113 %
- Kapitálová primeranosť-13,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -18.84netIncome: -38 983revenue: 206 879prevNetIncome: -15 426
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -13.14equity: -51 571assets: 392 601
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 113.14equity: -51 571assets: 392 601
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1 256,069revenueYoY: 280.87validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -16.90netMargin: -18.84ebitda: -34 954revenue: 206 879
Altman Z''-Score-1.36Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.51 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -9.93 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -9.93 % vs. predchádzajúce -14.90 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 113.14 % vs. predchádzajúce 112.16 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.53× vs. predchádzajúce 0.52×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -18.84 % vs. predchádzajúca -28.40 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -13.14 % vs. predchádzajúca -12.16 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +281 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 281 % na 207 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -18.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 310 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 207 tis. € | 54 tis. € | +280,9 % |
| EBITDA | -35 tis. € | -14 tis. € | −155,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -31 tis. € | -12 tis. € | −155,3 % |
| Čistý zisk | -39 tis. € | -15 tis. € | −152,7 % |
| Aktíva | 393 tis. € | 104 tis. € | +279,2 % |
| Vlastné imanie | -52 tis. € | -13 tis. € | −309,7 % |
- 5. 2. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 444 tis. €
- Aktíva spolu
- 393 tis. €
- Vlastné imanie
- −52 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 207 tis. € | 393 tis. € | -52 tis. € | -35 tis. € | -39 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 54 tis. € | 104 tis. € | -13 tis. € | -14 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1 tis. € | 12 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena17. 10. 2017 → 28. 9. 2022
RWG group s. r. o.
- Zmena obchodného mena30. 9. 2016 → 16. 10. 2017
ITL s.r.o.
- Zmena sídla30. 9. 2016 → 19. 1. 2018
Miletičova 1, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Zmena sídla27. 4. 2016 → 29. 9. 2016
L.Novomeského 1211/66, Senica
- Založenie spoločnosti5. 2. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena5. 2. 2016 → 29. 9. 2016
POZITIVE international s.r.o.
- Zmena sídla5. 2. 2016 → 26. 4. 2016
K Baťáku 17, Skalica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50156691
- RÚZ ID
- 1609674
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 2. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat206 879 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 17. 10. 2017Zmena obchodného mena→ RWG group s. r. o.
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 30. 9. 2016Zmena obchodného mena→ ITL s.r.o.
- 30. 9. 2016Zmena sídlaMiletičova 1, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 27. 4. 2016Zmena sídlaL.Novomeského 1211/66, Senica
- 5. 2. 2016Zmena obchodného mena→ POZITIVE international s.r.o.
- 5. 2. 2016Zmena sídlaK Baťáku 17, Skalica