FINNLUX s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 53 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (93 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 2. 2016
- Sídlo
- Mládeže 1111/14, 03601, Martin
- EBITDA marža15,4 %
- ROA (návratnosť aktív)6,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,0 %
- Zadlženosť43 %
- Kapitálová primeranosť57,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.64netIncome: 8 939revenue: 92 750prevNetIncome: -5 315
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 57.37equity: 80 942assets: 141 078
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 42.63equity: 80 942assets: 141 078
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 29.73revenueYoY: -52.84validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 15.37netMargin: 9.64ebitda: 14 254revenue: 92 750
Altman Z''-Score4.87Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.75 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.58 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.41 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.34 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.34 % vs. predchádzajúce -3.00 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 42.63 % vs. predchádzajúce 59.38 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.66× vs. predchádzajúce 1.11×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.64 % vs. predchádzajúca -2.70 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 57.37 % vs. predchádzajúca 40.62 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 53 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 9.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 57 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 93 tis. € | 197 tis. € | −52,8 % |
| EBITDA | 14 tis. € | 60 tis. € | −76,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 54 tis. € | −76,4 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | -5 tis. € | +268,2 % |
| Aktíva | 141 tis. € | 177 tis. € | −20,4 % |
| Vlastné imanie | 81 tis. € | 72 tis. € | +12,4 % |
- 13. 2. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie57.4%
- Cudzie zdroje42.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 93 tis. € | 141 tis. € | 81 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 197 tis. € | 177 tis. € | 72 tis. € | 60 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 103 tis. € | 181 tis. € | 77 tis. € | -211 € | -3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 77 tis. € | 135 tis. € | 81 tis. € | 23 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 120 tis. € | 129 tis. € | 61 tis. € | 61 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 71 tis. € | 42 tis. € | 25 tis. € | 22 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 52 tis. € | 37 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 15 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla21. 4. 2016 → 4. 4. 2017
Moyzesova 4319/7, Liptovský Mikuláš
- Založenie spoločnosti13. 2. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena13. 2. 2016 → 19. 7. 2016
GM READY VI s.r.o.
- Zmena sídla13. 2. 2016 → 20. 4. 2016
Okoličné 261, Liptovský Mikuláš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 31. 10. 2023
- 2poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 20. 7. 2016
- 3poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 20. 7. 2016
- 4ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 20. 7. 2016
- 5služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 20. 7. 2016
- 6organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 7. 2016
- 7ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 20. 7. 2016
- 8skladovanieod 13. 2. 2016
- 9administratívne službyod 13. 2. 2016
- 10činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 13. 2. 2016
- 11vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 13. 2. 2016
- 12uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 2. 2016
- 13dokončovacie stavebné práce pri realizácii interiérov a exteriérovod 13. 2. 2016
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 2. 2016
- 15reklamné a marketingové službyod 13. 2. 2016
- 16vedenie účtovníctvaod 13. 2. 2016
- 17nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 2. 2016
- 18sťahovacie službyod 13. 2. 2016
- 19prípravné práce k realizácii stavbyod 13. 2. 2016
- 20prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 13. 2. 2016
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 2. 2016
- 22sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 13. 2. 2016
- 23sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 13. 2. 2016
- 24prenájom hnuteľných veciod 13. 2. 2016
- 25počítačové službyod 13. 2. 2016
- 26čistiace a upratovacie službyod 13. 2. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50163523
- RÚZ ID
- 1608289
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 2. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat196 667 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 21. 4. 2016Zmena sídlaMoyzesova 4319/7, Liptovský Mikuláš
- 13. 2. 2016Zmena obchodného mena→ GM READY VI s.r.o.
- 13. 2. 2016Zmena sídlaOkoličné 261, Liptovský Mikuláš