Tommys group, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 67 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (404 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 2. 2016
- Sídlo
- Juraja Závodského 453/49, 01004, Žilina
- EBITDA marža8,4 %
- ROA (návratnosť aktív)3,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,0 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť23,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.56netIncome: 6 316revenue: 404 208prevNetIncome: 3 248
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 23.36equity: 39 590assets: 169 507
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 76.64equity: 39 590assets: 169 507
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 319.81revenueYoY: -67.27validHistoryYears: 6.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.44netMargin: 1.56ebitda: 34 126revenue: 404 208
Altman Z''-Score2.59Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.67 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.32 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.73 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.73 % vs. predchádzajúce 1.35 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 76.64 % vs. predchádzajúce 86.13 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.38× vs. predchádzajúce 5.15×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.56 % vs. predchádzajúca 0.26 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 23.36 % vs. predchádzajúca 13.87 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 29 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 67 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 404 tis. € | 1,2 mil. € | −67,3 % |
| EBITDA | 34 tis. € | 22 tis. € | +54,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 31 tis. € | 20 tis. € | +54,1 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 3 tis. € | +94,5 % |
| Aktíva | 170 tis. € | 240 tis. € | −29,4 % |
| Vlastné imanie | 40 tis. € | 33 tis. € | +19,0 % |
- 25. 2. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie23.4%
- Cudzie zdroje76.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 404 tis. € | 170 tis. € | 40 tis. € | 34 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,2 mil. € | 240 tis. € | 33 tis. € | 22 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 536 tis. € | 173 tis. € | 30 tis. € | -5 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 218 tis. € | 79 tis. € | 44 tis. € | 46 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 52 tis. € | 49 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | -105 € | -191 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 310 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 50 € | -34 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -163 € | -452 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena7. 7. 2020 → 8. 6. 2022
Tommy Scaffolding s. r. o.
- Zmena sídla7. 7. 2020 → 8. 6. 2022
164, Krásno nad Kysucou
- Založenie spoločnosti25. 2. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena25. 2. 2016 → 6. 7. 2020
Fargo Yachtbau s. r. o.
- Zmena sídla25. 2. 2016 → 6. 7. 2020
Kulíškova 1001/35, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50166972
- RÚZ ID
- 1622007
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 2. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 235 140 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 3. 5. 2021Registrácia platcu DPHSK2120206517
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 7. 7. 2020Zmena obchodného mena→ Tommy Scaffolding s. r. o.
- 7. 7. 2020Zmena sídla164, Krásno nad Kysucou
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 25. 2. 2016Zmena obchodného mena→ Fargo Yachtbau s. r. o.
- 25. 2. 2016Zmena sídlaKulíškova 1001/35, Bratislava - mestská časť Ružinov