KREMPASKY s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 39 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (279 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 2. 2016
- Sídlo
- Sedmokrásková 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-41,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-68,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť173 %
- Kapitálová primeranosť-72,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -43.86netIncome: -122 566revenue: 279 446prevNetIncome: -12 227
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -72.67equity: -129 793assets: 178 605
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 172.67equity: -129 793assets: 178 605
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 39.48revenueYoY: -38.74validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -41.91netMargin: -43.86ebitda: -117 107revenue: 279 446
Altman Z''-Score-8.60Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -1.43 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.98 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -3.75 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -68.62 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -68.62 % vs. predchádzajúce -8.46 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 172.67 % vs. predchádzajúce 105.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.56× vs. predchádzajúce 3.16×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -43.86 % vs. predchádzajúca -2.68 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -72.67 % vs. predchádzajúca -5.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 39 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -43.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1696 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 279 tis. € | 456 tis. € | −38,7 % |
| EBITDA | -117 tis. € | -6 tis. € | −19× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -105 tis. € | -5 tis. € | −19× |
| Čistý zisk | -123 tis. € | -12 tis. € | −902,4 % |
| Aktíva | 179 tis. € | 144 tis. € | +23,6 % |
| Vlastné imanie | -130 tis. € | -7 tis. € | −17× |
- 18. 2. 2016Založenie spoločnosti
- 28. 3. 2020Zmena sídla
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 308 tis. €
- Aktíva spolu
- 179 tis. €
- Vlastné imanie
- −130 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 279 tis. € | 179 tis. € | -130 tis. € | -117 tis. € | -123 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 456 tis. € | 144 tis. € | -7 tis. € | -6 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 241 tis. € | 146 tis. € | -24 tis. € | -18 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 103 tis. € | 3 tis. € | -4 tis. € | -8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla28. 3. 2020 → 17. 5. 2021
Račianska 88 B, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- Založenie spoločnosti18. 2. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla18. 2. 2016 → 27. 3. 2020
Pionierska 15, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výkon činnosti autorizovaného architekta podľa § 4 zákona č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch v znení neskorších predpisovod 28. 3. 2020
- 2Kachliarstvood 18. 2. 2016
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 2. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 18. 2. 2016
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 18. 2. 2016
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 18. 2. 2016
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 2. 2016
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 2. 2016
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 2. 2016
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 18. 2. 2016
- 11Reklamné a marketingové službyod 18. 2. 2016
- 12Fotografické službyod 18. 2. 2016
- 13Dizajnérske činnostiod 18. 2. 2016
- 14Vydavateľská činnosťod 18. 2. 2016
- 15Prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 2. 2016
- 16Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 18. 2. 2016
- 17Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 18. 2. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50169327
- RÚZ ID
- 1610876
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 2. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 28. 3. 2020Zmena sídlaRačianska 88 B, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat456 130 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 18. 2. 2016Zmena sídlaPionierska 15, Bratislava - mestská časť Nové Mesto