EURO RN SK s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 83/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,4 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 2. 2016
- Sídlo
- Gagarinovo námestie 9, 04012, Košice - mestská časť Nad jazerom
- EBITDA marža12,1 %
- ROA (návratnosť aktív)11,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,8 %
- Zadlženosť32 %
- Kapitálová primeranosť67,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.82netIncome: 110 969revenue: 1 418 941prevNetIncome: 30 467
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 67.63equity: 661 467assets: 978 097
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 32.37equity: 661 467assets: 978 097
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.74revenueYoY: 15.33validHistoryYears: 9.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.14netMargin: 7.82ebitda: 172 316revenue: 1 418 941
Altman Z''-Score6.33Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.80 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.35 % vs. predchádzajúce 3.07 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 32.37 % vs. predchádzajúce 49.00 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.45× vs. predchádzajúce 1.24×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.82 % vs. predchádzajúca 2.48 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 67.63 % vs. predchádzajúca 51.00 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 15 % na 1.4 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 7.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 68 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 11.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,4 mil. € | 1,2 mil. € | +15,3 % |
| EBITDA | 172 tis. € | 77 tis. € | +124,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 155 tis. € | 69 tis. € | +124,0 % |
| Čistý zisk | 111 tis. € | 30 tis. € | +264,2 % |
| Aktíva | 978 tis. € | 993 tis. € | −1,5 % |
| Vlastné imanie | 661 tis. € | 506 tis. € | +30,7 % |
- 12. 2. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie67.6%
- Cudzie zdroje32.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,4 mil. € | 978 tis. € | 661 tis. € | 172 tis. € | 111 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,2 mil. € | 993 tis. € | 506 tis. € | 77 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,2 mil. € | 912 tis. € | 426 tis. € | 97 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,3 mil. € | 772 tis. € | 370 tis. € | 105 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 933 tis. € | 677 tis. € | 303 tis. € | 84 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 767 tis. € | 374 tis. € | 248 tis. € | 80 tis. € | 57 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 599 tis. € | 310 tis. € | 181 tis. € | 96 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 622 tis. € | 173 tis. € | 126 tis. € | 72 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 544 tis. € | 251 tis. € | 72 tis. € | 72 tis. € | 55 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla7. 6. 2016 → 24. 8. 2017
Skladná 234/60, Košice - mestská časť Juh
- Založenie spoločnosti12. 2. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla12. 2. 2016 → 6. 6. 2016
Palackého 1, Košice - mestská časť Juh
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 20. 4. 2017
- 2Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 20. 4. 2017
- 3Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 20. 4. 2017
- 4Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 20. 4. 2017
- 5Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 12. 2. 2016
- 6Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 12. 2. 2016
- 7Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 12. 2. 2016
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 2. 2016
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 12. 2. 2016
- 10Montáž pomerových rozdeľovačov nákladov vykurovaniaod 12. 2. 2016
- 11Montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3-bodovým uzamykacím mechanizmomod 12. 2. 2016
- 12Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 2. 2016
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 2. 2016
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 2. 2016
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 12. 2. 2016
- 16Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 2. 2016
- 17Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 12. 2. 2016
- 18Sťahovacie službyod 12. 2. 2016
- 19Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 2. 2016
- 20Prevádzkovanie verejného skladuod 12. 2. 2016
- 21Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 12. 2. 2016
- 22Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 12. 2. 2016
- 23Počítačové službyod 12. 2. 2016
- 24Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 2. 2016
- 25Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 2. 2016
- 26Reklamné a marketingové službyod 12. 2. 2016
- 27Dizajnérske činnostiod 12. 2. 2016
- 28Prenájom hnuteľných vecíod 12. 2. 2016
- 29Čistiace a upratovacie službyod 12. 2. 2016
- 30Administratívne službyod 12. 2. 2016
- 31Verejné obstarávanieod 12. 2. 2016
- 32Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 12. 2. 2016
- 33Skladovanie a uskladňovanieod 12. 2. 2016
- 34Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 12. 2. 2016
- 35Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 12. 2. 2016
- 36Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 12. 2. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50171682
- RÚZ ID
- 1610828
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 2. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 418 941 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 7. 6. 2016Zmena sídlaSkladná 234/60, Košice - mestská časť Juh
- 2. 3. 2016Registrácia platcu DPHSK2120198355
- 12. 2. 2016Zmena sídlaPalackého 1, Košice - mestská časť Juh