S.A.CREDO, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (352 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 2. 2016
- Sídlo
- J.Kollára 628/20, 97101, Prievidza
- EBITDA marža7,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-6,8 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť15,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.627netIncome: -2 208revenue: 351 888prevNetIncome: -12.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 15.75equity: 32 434assets: 205 955
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 84.25equity: 32 434assets: 205 955
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 36.88revenueYoY: 35.40validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.17netMargin: -0.627ebitda: 25 232revenue: 351 888
Altman Z''-Score1.64Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.43 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.70 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.07 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.07 % vs. predchádzajúce -0.00 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 84.25 % vs. predchádzajúce 85.70 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.71× vs. predchádzajúce 1.07×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.63 % vs. predchádzajúca -0.00 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.75 % vs. predchádzajúca 14.30 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 35 % na 352 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+35 %), ale aktíva klesajú (-15 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 352 tis. € | 260 tis. € | +35,4 % |
| EBITDA | 25 tis. € | 13 tis. € | +88,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 23 tis. € | 12 tis. € | +88,8 % |
| Čistý zisk | -2 tis. € | -12 € | −183× |
| Aktíva | 206 tis. € | 242 tis. € | −15,0 % |
| Vlastné imanie | 32 tis. € | 35 tis. € | −6,4 % |
- 12. 2. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.7%
- Cudzie zdroje84.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 352 tis. € | 206 tis. € | 32 tis. € | 25 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 260 tis. € | 242 tis. € | 35 tis. € | 13 tis. € | -12 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 306 tis. € | 237 tis. € | 35 tis. € | 38 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 408 tis. € | 255 tis. € | 28 tis. € | 88 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 221 tis. € | 177 tis. € | 11 tis. € | 48 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 194 tis. € | 167 tis. € | 6 tis. € | 45 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 112 tis. € | 152 tis. € | 20 tis. € | 15 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 66 tis. € | 107 tis. € | 15 tis. € | 3 tis. € | 242 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 29 tis. € | 24 tis. € | 15 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 2. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50177311
- RÚZ ID
- 1607440
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 2. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat408 363 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 4. 2016Registrácia platcu DPHSK2120197827