BEAUTY COSMETICS, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +10.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (118 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 2. 2016
- Sídlo
- Karpatské námestie 10/10, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža4,7 %
- ROA (návratnosť aktív)18,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)35,6 %
- Zadlženosť48 %
- Kapitálová primeranosť51,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.19netIncome: 3 774revenue: 118 296prevNetIncome: 1 607
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 51.81equity: 10 614assets: 20 487
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 48.19equity: 10 614assets: 20 487
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.15revenueYoY: 9.96validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.72netMargin: 3.19ebitda: 5 587revenue: 118 296
Altman Z''-Score5.09Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.39 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.56 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 18.42 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 18.42 % vs. predchádzajúce 18.04 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 48.19 % vs. predchádzajúce 23.22 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.77× vs. predchádzajúce 12.08×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.19 % vs. predchádzajúca 1.49 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 51.81 % vs. predchádzajúca 76.78 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 10 % na 118 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 3.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 52 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 18.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 118 tis. € | 108 tis. € | +10,0 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 3 tis. € | +95,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 3 tis. € | +95,8 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 2 tis. € | +134,8 % |
| Aktíva | 20 tis. € | 9 tis. € | +130,0 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 7 tis. € | +55,2 % |
- 26. 2. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie51.8%
- Cudzie zdroje48.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 118 tis. € | 20 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 108 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 68 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 623 € | 398 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 70 tis. € | 5 tis. € | -105 € | -105 € | -105 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 161 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 47 tis. € | 24 tis. € | 14 tis. € | 1 tis. € | 718 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 59 tis. € | 23 tis. € | 13 tis. € | 1 tis. € | 870 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 53 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 41 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 2. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 2. 2016
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 2. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 2. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 26. 2. 2016
- 5Nákup, predaj alebo preprava zbraní a strelivaod 26. 2. 2016
- 6Poskytovanie prepravny´ch služieb nemotorovy´mi vozidlamiod 26. 2. 2016
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 26. 2. 2016
- 8Sťahovacie službyod 26. 2. 2016
- 9Prevádzka maly´ch plavidielod 26. 2. 2016
- 10Služby traťového kormidelníkaod 26. 2. 2016
- 11Skladovanie a uskladňovanieod 26. 2. 2016
- 12Prevádzkovanie verejného skladuod 26. 2. 2016
- 13Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 26. 2. 2016
- 14Prevádzkovanie úschovníod 26. 2. 2016
- 15Vykonávanie odťahovej službyod 26. 2. 2016
- 16Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 26. 2. 2016
- 17Poskytovanie organizačno-technicky´ch a informačny´ch služieb v dopraveod 26. 2. 2016
- 18Kuriérske službyod 26. 2. 2016
- 19Vydavateľská činnosťod 26. 2. 2016
- 20Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 26. 2. 2016
- 21Počítačové službyod 26. 2. 2016
- 22Služby súvisiace s počítačovy´m spracovaním údajovod 26. 2. 2016
- 23Vedenie účtovníctvaod 26. 2. 2016
- 24Vy´roba jednoduchy´ch vy´robkov z kovuod 26. 2. 2016
- 25Činnosť podnikateľsky´ch, organizačny´ch a ekonomicky´ch poradcovod 26. 2. 2016
- 26Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektricky´ch zariadeníod 26. 2. 2016
- 27Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkovy´ch plynov z prevádzkyod 26. 2. 2016
- 28Informatívne testovanie, meranie, analy´zy a kontrolyod 26. 2. 2016
- 29Vy´skum a vy´voj v oblasti prírodny´ch a technicky´ch viedod 26. 2. 2016
- 30Zadávanie klinického skúšania liečivod 26. 2. 2016
- 31Vy´skum a vy´voj v oblasti spoločensky´ch a humanitny´ch viedod 26. 2. 2016
- 32Reklamné a marketingové službyod 26. 2. 2016
- 33Prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 2. 2016
- 34Dizajnérske činnostiod 26. 2. 2016
- 35Fotografické službyod 26. 2. 2016
- 36Špecialista na prevenciu závažny´ch priemyselny´ch haváriíod 26. 2. 2016
- 37Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určeny´ch oblastiach na úseku prevencie závažny´ch priemyselny´ch haváriíod 26. 2. 2016
- 38Administratívne službyod 26. 2. 2016
- 39Verejné obstarávanieod 26. 2. 2016
- 40Prevádzkovanie jaslíod 26. 2. 2016
- 41Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 26. 2. 2016
- 42Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zamerany´ch na vykonávanie vybrany´ch pracovny´ch činností a na ďalšie vzdelávanieod 26. 2. 2016
- 43Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 26. 2. 2016
- 44Vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažny´ch priemyselny´ch haváriíod 26. 2. 2016
- 45Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrno-spoločensky´ch a športovy´ch podujatíod 26. 2. 2016
- 46Prevádzkovanie kultúrnych, spoločensky´ch a zábavny´ch zariadeníod 26. 2. 2016
- 47Prevádzkovanie športovy´ch zariadeníod 26. 2. 2016
- 48Organizovanie športovy´ch, kultúrnych a iny´ch spoločensky´ch podujatíod 26. 2. 2016
- 49Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 26. 2. 2016
- 50Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 26. 2. 2016
- 51Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 26. 2. 2016
- 52Poskytovanie služieb osobného charakteru a pre osobnú hygienuod 26. 2. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50185241
- RÚZ ID
- 1621782
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 2. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat161 199 EUR · rok 2020
- 1. 5. 2020Registrácia platcu DPHSK2120221026
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna