ST expres s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 3646 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (171 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 2. 2016
- Sídlo
- Ondrašovská 248/92, 03105, Liptovský Mikuláš
- EBITDA marža2,4 %
- ROA (návratnosť aktív)13,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,3 %
- Zadlženosť45 %
- Kapitálová primeranosť54,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.88netIncome: 3 213revenue: 171 176prevNetIncome: -3 710
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 54.56equity: 12 709assets: 23 292
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 45.44equity: 12 709assets: 23 292
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 3 645,646validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.44netMargin: 1.88ebitda: 4 173revenue: 171 176
Altman Z''-Score3.29Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.79 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.79 % vs. predchádzajúce -17.04 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 45.44 % vs. predchádzajúce 56.38 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.35× vs. predchádzajúce 0.21×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.88 % vs. predchádzajúca -81.18 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 54.56 % vs. predchádzajúca 43.62 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +3646 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 3646 % na 171 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 55 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 13.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 171 tis. € | 5 tis. € | +36× |
| EBITDA | 4 tis. € | -4 tis. € | +212,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | -3 tis. € | +212,5 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -4 tis. € | +186,6 % |
| Aktíva | 23 tis. € | 22 tis. € | +7,0 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | 9 tis. € | +33,8 % |
- 24. 2. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie54.6%
- Cudzie zdroje45.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 171 tis. € | 23 tis. € | 13 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 5 tis. € | 22 tis. € | 9 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 2. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50186400
- RÚZ ID
- 1615961
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 2. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat171 176 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna