Belis SK s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 61 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (581 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 3. 2016
- Sídlo
- Čárskeho 3, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža15,7 %
- ROA (návratnosť aktív)28,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)882,5 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť3,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.44netIncome: 83 886revenue: 580 727prevNetIncome: -80 290
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.27equity: 9 505assets: 290 916
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.73equity: 9 505assets: 290 916
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 35.32revenueYoY: 60.51validHistoryYears: 6.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 15.67netMargin: 14.44ebitda: 90 980revenue: 580 727
Altman Z''-Score1.94Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.79 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 28.84 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 28.84 % vs. predchádzajúce -26.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.73 % vs. predchádzajúce 25.52 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.00× vs. predchádzajúce 1.19×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.44 % vs. predchádzajúca -22.19 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.27 % vs. predchádzajúca 74.48 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 883 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (9505 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 61 % na 581 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 14.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 28.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 581 tis. € | 362 tis. € | +60,5 % |
| EBITDA | 91 tis. € | -69 tis. € | +231,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 82 tis. € | -63 tis. € | +231,0 % |
| Čistý zisk | 84 tis. € | -80 tis. € | +204,5 % |
| Aktíva | 291 tis. € | 304 tis. € | −4,2 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 226 tis. € | −95,8 % |
- 15. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.3%
- Cudzie zdroje96.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 581 tis. € | 291 tis. € | 10 tis. € | 91 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 362 tis. € | 304 tis. € | 226 tis. € | -69 tis. € | -80 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 336 tis. € | 366 tis. € | 306 tis. € | -22 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 262 tis. € | 398 tis. € | 328 tis. € | -11 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,1 mil. € | 408 tis. € | 255 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 128 tis. € | 310 tis. € | 23 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50197631
- RÚZ ID
- 1617351
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat1 050 796 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 11. 10. 2019Registrácia platcu DPHSK2120233313