BENU SK 63, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -7.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (1,9 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 3. 2016
- Sídlo
- Pribylinská 2/A, 83104, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža8,7 %
- ROA (návratnosť aktív)16,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)64,6 %
- Zadlženosť75 %
- Kapitálová primeranosť25,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.97netIncome: 92 823revenue: 1 867 722prevNetIncome: 84 723
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 25.06equity: 143 703assets: 573 419
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 74.94equity: 143 703assets: 573 419
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 21.48revenueYoY: -7.66validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.69netMargin: 4.97ebitda: 162 339revenue: 1 867 722
Altman Z''-Score3.47Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.49 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.62 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.19 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.19 % vs. predchádzajúce 12.18 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 74.94 % vs. predchádzajúce 80.62 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.26× vs. predchádzajúce 2.91×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.97 % vs. predchádzajúca 4.19 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.06 % vs. predchádzajúca 19.38 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 8 % na 1.9 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 5.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 25 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 16.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,9 mil. € | 2,0 mil. € | −7,7 % |
| EBITDA | 162 tis. € | 150 tis. € | +8,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 146 tis. € | 135 tis. € | +8,3 % |
| Čistý zisk | 93 tis. € | 85 tis. € | +9,6 % |
| Aktíva | 573 tis. € | 696 tis. € | −17,6 % |
| Vlastné imanie | 144 tis. € | 135 tis. € | +6,6 % |
- 23. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie25.1%
- Cudzie zdroje74.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,9 mil. € | 573 tis. € | 144 tis. € | 162 tis. € | 93 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,0 mil. € | 696 tis. € | 135 tis. € | 150 tis. € | 85 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,7 mil. € | 471 tis. € | 124 tis. € | 126 tis. € | 74 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,4 mil. € | 507 tis. € | 96 tis. € | 106 tis. € | 58 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,1 mil. € | 417 tis. € | 38 tis. € | 61 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 796 tis. € | 301 tis. € | 22 tis. € | 36 tis. € | -168 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 598 tis. € | 248 tis. € | 22 tis. € | 5 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 479 tis. € | 221 tis. € | -118 tis. € | -22 tis. € | -53 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 186 tis. € | -65 tis. € | -8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 160 tis. € | -56 tis. € | -59 tis. € | -61 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárniod 2. 3. 2017
- 2Reklamné a marketingové službyod 23. 3. 2016
- 3Administratívne službyod 23. 3. 2016
- 4Vedenie účtovníctvaod 23. 3. 2016
- 5Kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 23. 3. 2016
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 23. 3. 2016
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 23. 3. 2016
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 23. 3. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50201727
- RÚZ ID
- 1614288
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 022 686 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 30. 11. 2016Registrácia platcu DPHSK7020000350