NAVAN klinika s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 23/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (801 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 3. 2016
- Sídlo
- Hálkova 9092/3, 01001, Žilina
- EBITDA marža-0,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-13,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-9273,0 %
- Zadlženosť100 %
- Kapitálová primeranosť0,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -12.46netIncome: -99 777revenue: 800 999prevNetIncome: 1 386
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.142equity: 1 076assets: 760 146
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.86equity: 1 076assets: 760 146
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 95.23revenueYoY: 7.35validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.030netMargin: -12.46ebitda: -239.00revenue: 800 999
Altman Z''-Score-1.55Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.56 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -13.13 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -13.13 % vs. predchádzajúce 0.23 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.86 % vs. predchádzajúce 83.47 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.05× vs. predchádzajúce 1.22×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -12.46 % vs. predchádzajúca 0.19 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.14 % vs. predchádzajúca 16.53 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -9273 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (1076 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 801 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -12.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 801 tis. € | 746 tis. € | +7,4 % |
| EBITDA | -239 € | 72 tis. € | −100,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -215 € | 65 tis. € | −100,3 % |
| Čistý zisk | -100 tis. € | 1 tis. € | −73× |
| Aktíva | 760 tis. € | 610 tis. € | +24,6 % |
| Vlastné imanie | 1 tis. € | 101 tis. € | −98,9 % |
- 11. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.1%
- Cudzie zdroje99.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 801 tis. € | 760 tis. € | 1 tis. € | -239 € | -100 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 746 tis. € | 610 tis. € | 101 tis. € | 72 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 410 tis. € | -111 tis. € | -50 tis. € | -107 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 433 tis. € | 198 tis. € | -103 tis. € | -107 tis. € | -110 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 141 tis. € | 187 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 68 tis. € | 77 tis. € | 5 tis. € | 787 € | 687 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 50 tis. € | 51 tis. € | 4 tis. € | -17 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 15 tis. € | 55 tis. € | 4 tis. € | -30 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 7 tis. € | 27 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla12. 7. 2022 → 23. 9. 2024
Sad na Studničkách 1022/20, Žilina
- Zmena sídla21. 3. 2017 → 11. 7. 2022
Obežná 2, Žilina
- Založenie spoločnosti11. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 3. 2016 → 11. 7. 2022
Fittcouture s.r.o.
- Zmena sídla11. 3. 2016 → 20. 3. 2017
Hviezdoslavova 3, Belá
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia v špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti – dermatovenerologickej ambulancieod 12. 7. 2022
- 2Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia v špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti - chirurgickej ambulancieod 12. 7. 2022
- 3Kozmetické službyod 12. 7. 2022
- 4Pedikúraod 12. 7. 2022
- 5Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 12. 7. 2022
- 6Tréner I. stupňa v kulturistike, fitnes a silovom trojbojiod 12. 7. 2022
- 7Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 12. 7. 2022
- 8Prevádzkovanie športových zariadeníod 12. 7. 2022
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 12. 7. 2022
- 10Reklamné a marketingové službyod 12. 7. 2022
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 12. 7. 2022
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 7. 2022
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 7. 2022
- 14Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 7. 2022
- 15Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 12. 7. 2022
- 16Zadávanie klinického skúšania liečivod 12. 7. 2022
- 17Prenájom nehnuteľností spojených s poskytovaním iných tiež základných služieb spojených s prenájmomod 12. 7. 2022
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 12. 7. 2022
- 19Vydavateľská činnosťod 12. 7. 2022
- 20Rozmnožovanie nahraných nosičov záznamu zvuku a obrazu so súhlasom autoraod 12. 7. 2022
- 21Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 12. 7. 2022
- 22Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 12. 7. 2022
- 23Výroba kožených a kožušinových výrobkovod 12. 7. 2022
- 24Odevná výrobaod 12. 7. 2022
- 25Textilná výrobaod 12. 7. 2022
- 26Výroba nápojovod 12. 7. 2022
- 27Výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervácia)od 12. 7. 2022
- 28Prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 7. 2022
- 29Dizajnérske činnostiod 12. 7. 2022
- 30Fotografické službyod 12. 7. 2022
- 31Činnosť Podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 7. 2022
- 32Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 12. 7. 2022
- 33Spracovanie kožeod 12. 7. 2022
- 34Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia v špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti - chirurgickej ambulancieod 4. 3. 2022
- 35Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia v špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti – dermatovenerologickej ambulancieod 4. 3. 2022
- 36Kozmetické službyod 1. 7. 2020
- 37Tréner I. stupňa v kulturistike, fitnes a silovom trojbojiod 21. 3. 2017
- 38Prenájom hnuteľných vecíod 21. 3. 2017
- 39Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 21. 3. 2017
- 40Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 3. 2016
- 41Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 11. 3. 2016
- 42Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 11. 3. 2016
- 43Prevádzkovanie športových zariadeníod 11. 3. 2016
- 44Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 3. 2016
- 45Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 11. 3. 2016
- 46Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 3. 2016
- 47Rozmnožovanie nahraných nosičov záznamu zvuku a obrazu so súhlasom autoraod 11. 3. 2016
- 48Prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 3. 2016
- 49Reklamné a marketingové službyod 11. 3. 2016
- 50Vydavateľská činnosťod 11. 3. 2016
- 51Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 3. 2016
- 52Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 3. 2016
- 53Dizajnérske činnostiod 11. 3. 2016
- 54Fotografické službyod 11. 3. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50205081
- RÚZ ID
- 1620332
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat800 999 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 12. 7. 2022Zmena sídlaSad na Studničkách 1022/20, Žilina
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 5. 2020Registrácia platcu DPHSK2120234765
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 21. 3. 2017Zmena sídlaObežná 2, Žilina
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 11. 3. 2016Zmena obchodného mena→ Fittcouture s.r.o.
- 11. 3. 2016Zmena sídlaHviezdoslavova 3, Belá