SysMont s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 21 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (326 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 3. 2016
- Sídlo
- Radlinského 518/91, 92001, Hlohovec
- EBITDA marža1,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1,3 %
- Zadlženosť38 %
- Kapitálová primeranosť62,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.666netIncome: -2 170revenue: 325 906prevNetIncome: 26 963
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 62.40equity: 171 205assets: 274 373
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 37.60equity: 171 205assets: 274 373
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.99revenueYoY: -21.42validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.64netMargin: -0.666ebitda: 5 338revenue: 325 906
Altman Z''-Score5.04Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.96 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.74 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.79 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.79 % vs. predchádzajúce 8.72 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 37.60 % vs. predchádzajúce 43.96 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.19× vs. predchádzajúce 1.34×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.67 % vs. predchádzajúca 6.50 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 62.40 % vs. predchádzajúca 56.04 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 21 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 62 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 326 tis. € | 415 tis. € | −21,4 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 66 tis. € | −91,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 59 tis. € | −91,9 % |
| Čistý zisk | -2 tis. € | 27 tis. € | −108,0 % |
| Aktíva | 274 tis. € | 309 tis. € | −11,3 % |
| Vlastné imanie | 171 tis. € | 173 tis. € | −1,3 % |
- 16. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie62.4%
- Cudzie zdroje37.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 326 tis. € | 274 tis. € | 171 tis. € | 5 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 415 tis. € | 309 tis. € | 173 tis. € | 66 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 262 tis. € | 204 tis. € | 146 tis. € | 4 tis. € | 871 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 357 tis. € | 194 tis. € | 146 tis. € | 70 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 219 tis. € | 145 tis. € | 93 tis. € | 22 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 424 tis. € | 150 tis. € | 78 tis. € | 64 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 267 tis. € | 112 tis. € | 35 tis. € | 29 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 213 tis. € | 70 tis. € | 21 tis. € | 12 tis. € | -459 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 192 tis. € | 65 tis. € | 21 tis. € | 19 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 22 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla16. 3. 2016 → 18. 1. 2019
Bernolákova 701/69, Hlohovec
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloochod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 3. 2016
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 16. 3. 2016
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 16. 3. 2016
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 3. 2016
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 16. 3. 2016
- 6Administratívne službyod 16. 3. 2016
- 7Reklamné a marketingové službyod 16. 3. 2016
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 16. 3. 2016
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 16. 3. 2016
- 10Inžinierska činnosť, stavebné cennárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 16. 3. 2016
- 11Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 16. 3. 2016
- 12Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 16. 3. 2016
- 13Počítačové službyod 16. 3. 2016
- 14Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériiod 16. 3. 2016
- 15Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 16. 3. 2016
- 16Projektovanie, montáž , údržba, revízia alebo oprava zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v okolí.od 16. 3. 2016
- 17Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení.od 16. 3. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50214233
- RÚZ ID
- 1626206
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat424 369 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 6. 2016Registrácia platcu DPHSK2120234347
- 16. 3. 2016Zmena sídlaBernolákova 701/69, Hlohovec