MTES s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +4.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (363 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 3. 2016
- Sídlo
- Dlhá Lúka 150, 03223, Kvačany
- EBITDA marža1,9 %
- ROA (návratnosť aktív)1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,0 %
- Zadlženosť74 %
- Kapitálová primeranosť26,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.693netIncome: 2 516revenue: 363 308prevNetIncome: 6 107
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 26.40equity: 62 484assets: 236 662
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 73.60equity: 62 484assets: 236 662
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.22revenueYoY: 4.76validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.89netMargin: 0.693ebitda: 6 868revenue: 363 308
Altman Z''-Score2.76Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.52 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.70 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.06 % vs. predchádzajúce 4.91 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 73.60 % vs. predchádzajúce 51.75 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.54× vs. predchádzajúce 2.79×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.69 % vs. predchádzajúca 1.76 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 26.40 % vs. predchádzajúca 48.25 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (5 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 26 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 363 tis. € | 347 tis. € | +4,8 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 10 tis. € | −34,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 9 tis. € | −34,6 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 6 tis. € | −58,8 % |
| Aktíva | 237 tis. € | 124 tis. € | +90,4 % |
| Vlastné imanie | 62 tis. € | 60 tis. € | +4,2 % |
- 22. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie26.4%
- Cudzie zdroje73.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 363 tis. € | 237 tis. € | 62 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 347 tis. € | 124 tis. € | 60 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Mimoriadna | 221 tis. € | 96 tis. € | 79 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 214 tis. € | 119 tis. € | 86 tis. € | 4 tis. € | 691 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 235 tis. € | 144 tis. € | 86 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 227 tis. € | 109 tis. € | 74 tis. € | 20 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 212 tis. € | 151 tis. € | 100 tis. € | 48 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 149 tis. € | 109 tis. € | 64 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 161 tis. € | 93 tis. € | 60 tis. € | 32 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 94 tis. € | 47 tis. € | 35 tis. € | 38 tis. € | 30 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrických, oprava vyhradených technických zariadení elektrických v rozsahu: OU oprava a údržba R rekonštrukcia M montáž do funkčného celku na mieste budúcej prevádzky; v rozsahu: E2 technické zariadenia elektrické do 1000V vrátane bleskozvodov; triedy objektov: A objekty bez nebezpečenstva výbuchu, B objekty s nebezpečenstvom výbuchuod 15. 6. 2016
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 22. 3. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 22. 3. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 22. 3. 2016
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 22. 3. 2016
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 3. 2016
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 22. 3. 2016
- 8Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 22. 3. 2016
- 9Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 22. 3. 2016
- 10Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie elektrickej požiarnej signalizácieod 22. 3. 2016
- 11Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 22. 3. 2016
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 22. 3. 2016
- 13Reklamné a marketingové službyod 22. 3. 2016
- 14Administratívne službyod 22. 3. 2016
- 15Počítačové službyod 22. 3. 2016
- 16Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 3. 2016
- 17Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 22. 3. 2016
- 18Fotografické službyod 22. 3. 2016
- 19Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrno-spoločenských a športových podujatíod 22. 3. 2016
- 20Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 22. 3. 2016
- 21Prevádzkovanie športových zariadeníod 22. 3. 2016
- 22Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 22. 3. 2016
- 23Prenájom hnuteľných vecíod 22. 3. 2016
- 24Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 22. 3. 2016
- 25Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 22. 3. 2016
- 26Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 22. 3. 2016
- 27Čistiace a upratovacie službyod 22. 3. 2016
- 28Skladovanie a uskladňovanieod 22. 3. 2016
- 29Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení elektrickýchod 22. 3. 2016
- 30Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 22. 3. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50221183
- RÚZ ID
- 1628231
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat363 308 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Mimoriadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 2. 2017Registrácia platcu DPHSK2120244027
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna