PSL Consulting s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 20 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (233 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 3. 2016
- Sídlo
- Podzáhradná 10066/15, 82106, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- EBITDA marža42,5 %
- ROA (návratnosť aktív)7,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,8 %
- Zadlženosť10 %
- Kapitálová primeranosť90,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 35.57netIncome: 82 927revenue: 233 170prevNetIncome: 163 503
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 90.13equity: 1 059 462assets: 1 175 430
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 9.87equity: 1 059 462assets: 1 175 430
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.23revenueYoY: -19.89validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 42.52netMargin: 35.57ebitda: 99 137revenue: 233 170
Altman Z''-Score14.96Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.77 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.48 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 9.59 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.06 % vs. predchádzajúce 13.24 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 9.87 % vs. predchádzajúce 15.42 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.20× vs. predchádzajúce 0.24×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 35.57 % vs. predchádzajúca 56.17 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 90.13 % vs. predchádzajúca 84.58 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 20 % na 233 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 35.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.36 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 42.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 90 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 233 tis. € | 291 tis. € | −19,9 % |
| EBITDA | 99 tis. € | 188 tis. € | −47,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 89 tis. € | 169 tis. € | −47,3 % |
| Čistý zisk | 83 tis. € | 164 tis. € | −49,3 % |
| Aktíva | 1,2 mil. € | 1,2 mil. € | −4,8 % |
| Vlastné imanie | 1,1 mil. € | 1,0 mil. € | +1,5 % |
- 19. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie90.1%
- Cudzie zdroje9.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 233 tis. € | 1,2 mil. € | 1,1 mil. € | 99 tis. € | 83 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 291 tis. € | 1,2 mil. € | 1,0 mil. € | 188 tis. € | 164 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 455 tis. € | 1,1 mil. € | 881 tis. € | 317 tis. € | 252 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 515 tis. € | 845 tis. € | 629 tis. € | 429 tis. € | 342 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 175 tis. € | 431 tis. € | 287 tis. € | 94 tis. € | 75 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 167 tis. € | 291 tis. € | 212 tis. € | 65 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 182 tis. € | 243 tis. € | 161 tis. € | 87 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 150 tis. € | 94 tis. € | 85 tis. € | 65 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 38 tis. € | 29 tis. € | 31 tis. € | 24 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1čistiace a upratovacie službyod 27. 7. 2016
- 2financˇný lízingod 27. 7. 2016
- 3poskytovanie úverov alebo pôžicˇiek z penˇažných zdrojov získaných výlucˇne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 27. 7. 2016
- 4záložneod 27. 7. 2016
- 5sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžicˇiek z penˇažných zdrojov získaných výlucˇne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 27. 7. 2016
- 6faktoring a forfaitingod 27. 7. 2016
- 7poskytovanie záruk na zabezpecˇenie colného dlhuod 27. 7. 2016
- 8správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 27. 7. 2016
- 9správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 27. 7. 2016
- 10vedenie úcˇtovníctvaod 27. 7. 2016
- 11služby požicˇovníod 27. 7. 2016
- 12prevádzkovanie jaslíod 27. 7. 2016
- 13vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných cˇinností a na dˇalšie vzdelávanieod 27. 7. 2016
- 14odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 27. 7. 2016
- 15vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 27. 7. 2016
- 16organizovanie športových podujatíod 27. 7. 2016
- 17sprostredkovatelˇská cˇinnostˇ v oblasti obchoduod 27. 7. 2016
- 18sprostredkovatelˇská cˇinnostˇ v oblasti výrobyod 27. 7. 2016
- 19prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 7. 2016
- 20dokoncˇovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 7. 2016
- 21prevádzkovanie športových zariadeníod 27. 7. 2016
- 22prevádzkovanie kultúrnych, spolocˇenských a zábavných zariadeníod 27. 7. 2016
- 23kuriérske službyod 27. 7. 2016
- 24skladovanie a uskladnˇovanieod 27. 7. 2016
- 25baliace cˇinnosti, manipulácia s tovaromod 27. 7. 2016
- 26prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 27. 7. 2016
- 27ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hostˇom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 27. 7. 2016
- 28poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spolocˇenských podujatiachod 27. 7. 2016
- 29vydavatelˇská cˇinnostˇod 27. 7. 2016
- 30služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 27. 7. 2016
- 31služby súvisiace s pocˇítacˇovým spracovaním údajovod 27. 7. 2016
- 32sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 3. 2016
- 33činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 3. 2016
- 34prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 3. 2016
- 35vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 19. 3. 2016
- 36organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 19. 3. 2016
- 37reklamné a marketingové službyod 19. 3. 2016
- 38administratívne službyod 19. 3. 2016
- 39počítačové službyod 19. 3. 2016
- 40prenájom hnuteľných vecíod 19. 3. 2016
- 41prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 3. 2016
- 42uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 19. 3. 2016
- 43nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 3. 2016
- 44ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 19. 3. 2016
- 45poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 19. 3. 2016
- 46kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 3. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50226771
- RÚZ ID
- 1629469
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat514 791 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 4. 2017Registrácia platcu DPHSK2120239990
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna