MAPEKA GROUP s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 290 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 53/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (975 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 3. 2016
- Sídlo
- Pútnická 82/82, 84106, Bratislava - mestská časť Záhorská Bystrica
- EBITDA marža1,8 %
- ROA (návratnosť aktív)1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,5 %
- Zadlženosť57 %
- Kapitálová primeranosť43,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.409netIncome: 3 987revenue: 974 938prevNetIncome: 4 871
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 43.02equity: 88 022assets: 204 593
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 56.98equity: 88 022assets: 204 593
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 42.59revenueYoY: 290.46validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.79netMargin: 0.409ebitda: 17 453revenue: 974 938
Altman Z''-Score2.12Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.85 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.79 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.95 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.95 % vs. predchádzajúce 2.65 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 56.98 % vs. predchádzajúce 54.21 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.77× vs. predchádzajúce 1.36×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.41 % vs. predchádzajúca 1.95 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.02 % vs. predchádzajúca 45.79 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +290 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 290 % na 975 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 43 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 290 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 975 tis. € | 250 tis. € | +290,5 % |
| EBITDA | 17 tis. € | 11 tis. € | +58,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 16 tis. € | 10 tis. € | +58,4 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 5 tis. € | −18,1 % |
| Aktíva | 205 tis. € | 184 tis. € | +11,3 % |
| Vlastné imanie | 88 tis. € | 84 tis. € | +4,6 % |
- 3. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.0%
- Cudzie zdroje57.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 975 tis. € | 205 tis. € | 88 tis. € | 17 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 250 tis. € | 184 tis. € | 84 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 50 tis. € | 56 tis. € | -4 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 70 tis. € | 168 tis. € | -6 tis. € | -218 € | 948 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 229 tis. € | 147 tis. € | -7 tis. € | -1 tis. € | -87 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 162 tis. € | 77 tis. € | -6 tis. € | -14 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 425 € | 19 tis. € | 7 tis. € | -349 € | -426 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 45 tis. € | 21 tis. € | 8 tis. € | 932 € | 686 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 21 tis. € | 20 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 40 tis. € | 45 tis. € | 5 tis. € | — | -38 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena13. 4. 2016 → 29. 11. 2023
Apiary, spol. s r. o.
- Založenie spoločnosti3. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena3. 3. 2016 → 12. 4. 2016
Apiary, spol. s r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzka malých plavidielod 11. 6. 2024
- 2Prevádzkovanie výdajne stravyod 11. 6. 2024
- 3Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 11. 6. 2024
- 4Poskytovanie sociálnych služiebod 11. 6. 2024
- 5Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 11. 6. 2024
- 6Pravidelná kontrola detského ihriskaod 11. 6. 2024
- 7Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 11. 6. 2024
- 8Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 6. 2024
- 9Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 11. 6. 2024
- 10Prevádzkovanie vodnej záchrannej službyod 11. 6. 2024
- 11Prevádzkovanie jaslíod 11. 6. 2024
- 12Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 11. 6. 2024
- 13Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 11. 6. 2024
- 14Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 6. 2024
- 15Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 11. 6. 2024
- 16Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 6. 2024
- 17Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 11. 6. 2024
- 18Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 11. 6. 2024
- 19Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 11. 6. 2024
- 20Výroba sviečok a tieniacej technikyod 13. 4. 2016
- 21Poskytovanie služieb osobného charakteru a pre osobnú hygienuod 13. 4. 2016
- 22Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 13. 4. 2016
- 23Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 4. 2016
- 24Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 4. 2016
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 13. 4. 2016
- 26Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 13. 4. 2016
- 27Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 13. 4. 2016
- 28Spracovanie prírodného meduod 13. 4. 2016
- 29Chov vybraných druhov zvieratod 13. 4. 2016
- 30Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 13. 4. 2016
- 31Prípravné práce k realizácii stavbyod 13. 4. 2016
- 32Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 4. 2016
- 33Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 4. 2016
- 34Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 13. 4. 2016
- 35Čistiace a upratovacie službyod 13. 4. 2016
- 36Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 13. 4. 2016
- 37Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 13. 4. 2016
- 38Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 13. 4. 2016
- 39Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 4. 2016
- 40Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 13. 4. 2016
- 41Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 3. 3. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50227165
- RÚZ ID
- 1617259
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat974 938 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 11. 2020Registrácia platcu DPHSK2120215471
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 13. 4. 2016Zmena obchodného mena→ Apiary, spol. s r. o.
- 3. 3. 2016Zmena obchodného mena→ Apiary, spol. s r.o.