Hydro KS, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 38 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (627 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 3. 2016
- Sídlo
- Podhorie 185, 01318, Podhorie
- EBITDA marža4,6 %
- ROA (návratnosť aktív)4,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)22,1 %
- Zadlženosť82 %
- Kapitálová primeranosť17,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.60netIncome: 16 326revenue: 627 340prevNetIncome: 7 373
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 17.93equity: 74 011assets: 412 689
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 82.07equity: 74 011assets: 412 689
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 37.14revenueYoY: 38.18validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.60netMargin: 2.60ebitda: 28 865revenue: 627 340
Altman Z''-Score1.51Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.35 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.53 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.40 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.96 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.96 % vs. predchádzajúce 1.91 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 82.07 % vs. predchádzajúce 85.08 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.52× vs. predchádzajúce 1.17×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.60 % vs. predchádzajúca 1.62 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.93 % vs. predchádzajúca 14.92 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 38 % na 627 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 18 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 627 tis. € | 454 tis. € | +38,2 % |
| EBITDA | 29 tis. € | 14 tis. € | +107,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 26 tis. € | 13 tis. € | +107,3 % |
| Čistý zisk | 16 tis. € | 7 tis. € | +121,4 % |
| Aktíva | 413 tis. € | 387 tis. € | +6,7 % |
| Vlastné imanie | 74 tis. € | 58 tis. € | +28,3 % |
- 15. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.9%
- Cudzie zdroje82.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 627 tis. € | 413 tis. € | 74 tis. € | 29 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 454 tis. € | 387 tis. € | 58 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 301 tis. € | 303 tis. € | 50 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 993 tis. € | 202 tis. € | 46 tis. € | 34 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 383 tis. € | 115 tis. € | 27 tis. € | 20 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 311 tis. € | 120 tis. € | 14 tis. € | 13 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 135 tis. € | 37 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 94 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 5 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | 201 € | 13 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 23 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 37 tis. € | 768 € | 90 € | 332 € | 90 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 3. 2016
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 3. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 15. 3. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 3. 2016
- 5Reklamné a marketingové službyod 15. 3. 2016
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 3. 2016
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 15. 3. 2016
- 8Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 3. 2016
- 9Čistiace a upratovacie službyod 15. 3. 2016
- 10Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 15. 3. 2016
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 3. 2016
- 12Sťahovacie službyod 15. 3. 2016
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 3. 2016
- 14Prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 3. 2016
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 3. 2016
- 16Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 15. 3. 2016
- 17Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 15. 3. 2016
- 18Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 15. 3. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50233033
- RÚZ ID
- 1616241
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat993 286 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 13. 2. 2019Registrácia platcu DPHSK2120234512
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna