CKM - STAV, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 230 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 27/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (576 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 3. 2016
- Sídlo
- Karpatské námestie 10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža11,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-35,2 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť1,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.293netIncome: -1 689revenue: 576 125prevNetIncome: 1 185
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.50equity: 4 803assets: 320 645
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.50equity: 4 803assets: 320 645
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 229.55validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.38netMargin: -0.293ebitda: 65 579revenue: 576 125
Altman Z''-Score1.21Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.53 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.53 % vs. predchádzajúce 0.62 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.50 % vs. predchádzajúce 96.66 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.80× vs. predchádzajúce 0.91×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.29 % vs. predchádzajúca 0.68 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.50 % vs. predchádzajúca 3.34 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +230 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 230 % na 576 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 230 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 576 tis. € | 175 tis. € | +229,6 % |
| EBITDA | 66 tis. € | 4 tis. € | +18× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 59 tis. € | 3 tis. € | +18× |
| Čistý zisk | -2 tis. € | 1 tis. € | −242,5 % |
| Aktíva | 321 tis. € | 192 tis. € | +66,6 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 6 tis. € | −25,4 % |
- 16. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.5%
- Cudzie zdroje98.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 576 tis. € | 321 tis. € | 5 tis. € | 66 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 175 tis. € | 192 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla15. 7. 2016 → 15. 2. 2019
Veľkoblahovská 6750, Dunajská Streda
- Založenie spoločnosti16. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla16. 3. 2016 → 14. 7. 2016
Radničné námestie 375/10, Dunajská Streda
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50235788
- RÚZ ID
- 1632843
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat576 125 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 7. 2016Zmena sídlaVeľkoblahovská 6750, Dunajská Streda
- 16. 3. 2016Zmena sídlaRadničné námestie 375/10, Dunajská Streda