ZELKA s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 29 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 87/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (15 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 3. 2016
- Sídlo
- Písecká 3, 99001, Veľký Krtíš
- EBITDA marža19,9 %
- ROA (návratnosť aktív)30,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)36,9 %
- Zadlženosť16 %
- Kapitálová primeranosť83,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 16.17netIncome: 2 419revenue: 14 962prevNetIncome: 54.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 83.80equity: 6 554assets: 7 821
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 16.20equity: 6 554assets: 7 821
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.682revenueYoY: 29.07validHistoryYears: 9.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 19.90netMargin: 16.17ebitda: 2 978revenue: 14 962
Altman Z''-Score8.44Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.65 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.81 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 5.43 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 30.93 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 30.93 % vs. predchádzajúce 1.05 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 16.20 % vs. predchádzajúce 19.33 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.91× vs. predchádzajúce 2.26×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 16.17 % vs. predchádzajúca 0.47 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 83.80 % vs. predchádzajúca 80.67 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 14962 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 29 % na 15 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 16.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.16 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 84 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 30.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 15 tis. € | 12 tis. € | +29,1 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 271 € | +998,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 244 € | +998,9 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 54 € | +44× |
| Aktíva | 8 tis. € | 5 tis. € | +52,5 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 4 tis. € | +58,5 % |
- 18. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie83.8%
- Cudzie zdroje16.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 15 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 12 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | 271 € | 54 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 4 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 11 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | -630 € | -623 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 22 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 10 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | -509 € | -595 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 26 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | -425 € | -517 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 44 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 14 tis. € | 5 tis. € | 643 € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 18. 3. 2016
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 3. 2016
- 3Faktoring a forfaitingod 18. 3. 2016
- 4Finančný leasingod 18. 3. 2016
- 5Vedenie účtovníctvaod 18. 3. 2016
- 6Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 18. 3. 2016
- 7Počítačové službyod 18. 3. 2016
- 8Prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 3. 2016
- 9Kúpa tovaru na účely jeho ďalšieho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 3. 2016
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 18. 3. 2016
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 18. 3. 2016
- 12Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrno-spoločenských a športových podujatíod 18. 3. 2016
- 13Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 18. 3. 2016
- 14Reklamné a marketingové službyod 18. 3. 2016
- 15Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 18. 3. 2016
- 16Skladovanieod 18. 3. 2016
- 17Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 18. 3. 2016
- 18Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 18. 3. 2016
- 19Spracovanie a konzervovanie zemiakov, ovocia a zeleninyod 18. 3. 2016
- 20Výroba rastlinných a živočíšnych olejov a tukovod 18. 3. 2016
- 21Spracovanie a úprava čaju a kávyod 18. 3. 2016
- 22Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva, slamy, šúpolia, prútia, korkuod 18. 3. 2016
- 23Výroba výrobkov z papieraod 18. 3. 2016
- 24Výroba hračiek a hierod 18. 3. 2016
- 25Výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 18. 3. 2016
- 26Výroba nápojovod 18. 3. 2016
- 27Prípravné práce k realizácií stavbyod 18. 3. 2016
- 28Prenájom nehnuteľnosti spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 18. 3. 2016
- 29Čistiace a upratovacie službyod 18. 3. 2016
- 30Administratívne službyod 18. 3. 2016
- 31Prenájom hnuteľných vecíod 18. 3. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50237764
- RÚZ ID
- 1626241
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat43 986 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna