Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

PMB company, s.r.o., v likvidácii

aktívna
Sedmokrásková 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2019)340 tis. €
34,8 %vs 2018
Zisk (2019)8 tis. €
15,2 %vs 2018
Vlastné imanie (2019)55 tis. €
18,0 %vs 2018
Zadlženosť (2019)47 %
25,7 %Strednávs 2018
ROE (2019)15.3 %
2,3 %Výbornévs 2018

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 35 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 77/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (340 tis. €).

Silný kapitálvlastné imanie tvorí 53 % aktív
Silný rasttržby +35 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
31. 3. 2016
Sídlo
Sedmokrásková 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2019)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža6,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)8,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)15,3 %
  • Zadlženosť47 %
  • Kapitálová primeranosť52,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (340 tis. €).
77/ 100Silná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 2.45
  • netIncome: 8 317
  • revenue: 339 770
  • prevNetIncome: 7 218
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 52.67
  • equity: 54 531
  • assets: 103 525
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 47.33
  • equity: 54 531
  • assets: 103 525
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 28.50
  • revenueYoY: 34.78
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 6.18
  • netMargin: 2.45
  • ebitda: 21 000
  • revenue: 339 770
Altman Z''-Score3.79Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.04aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.43aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.16aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.17presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 8.03 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.03 % vs. predchádzajúce 9.74 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 47.33 % vs. predchádzajúce 37.65 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.28× vs. predchádzajúce 3.40×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.45 % vs. predchádzajúca 2.86 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 52.67 % vs. predchádzajúca 62.35 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 35 % na 340 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 2.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 53 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    Rast je vyvážený: tržby (+35 %), aktíva (+40 %), vlastné imanie (+18 %) rastú podobným tempom.

Finančný prehľad (2019)
Položka20192018Zmena
Tržby340 tis. €252 tis. €+34,8 %
EBITDA21 tis. €16 tis. €+31,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)19 tis. €14 tis. €+31,6 %
Čistý zisk8 tis. €7 tis. €+15,2 %
Aktíva104 tis. €74 tis. €+39,7 %
Vlastné imanie55 tis. €46 tis. €+18,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
1 osobav štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 31. 3. 2016Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby