meo s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 213 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 95/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (86 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 4. 2016
- Sídlo
- Kamenica 647, 08271, Kamenica
- EBITDA marža59,1 %
- ROA (návratnosť aktív)33,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)36,4 %
- Zadlženosť8 %
- Kapitálová primeranosť92,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 45.90netIncome: 39 391revenue: 85 819prevNetIncome: 37.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 91.98equity: 108 162assets: 117 587
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 8.02equity: 108 162assets: 117 587
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 17.97revenueYoY: 212.82validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 59.06netMargin: 45.90ebitda: 50 681revenue: 85 819
Altman Z''-Score20.19Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.81 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.87 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.46 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 12.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 33.50 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 33.50 % vs. predchádzajúce 0.05 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 8.02 % vs. predchádzajúce 7.21 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.73× vs. predchádzajúce 0.37×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 45.90 % vs. predchádzajúca 0.13 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 91.98 % vs. predchádzajúca 92.79 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +213 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 213 % na 86 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 45.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.46 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 59.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 92 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 86 tis. € | 27 tis. € | +212,8 % |
| EBITDA | 51 tis. € | 206 € | +245× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 46 tis. € | 185 € | +245× |
| Čistý zisk | 39 tis. € | 37 € | +1064× |
| Aktíva | 118 tis. € | 74 tis. € | +58,7 % |
| Vlastné imanie | 108 tis. € | 69 tis. € | +57,3 % |
- 7. 4. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie92.0%
- Cudzie zdroje8.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 86 tis. € | 118 tis. € | 108 tis. € | 51 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 27 tis. € | 74 tis. € | 69 tis. € | 206 € | 37 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 84 tis. € | 83 tis. € | 69 tis. € | 53 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 68 tis. € | 83 tis. € | 64 tis. € | 46 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 16 tis. € | 39 tis. € | 27 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 38 tis. € | 32 tis. € | 29 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 33 tis. € | 22 tis. € | 19 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 31 tis. € | 18 tis. € | 13 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 23 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 4. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Počítačové službyod 7. 4. 2016
- 2Reklamné a marketingové službyod 7. 4. 2016
- 3Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 4. 2016
- 4Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 7. 4. 2016
- 5Fotografické službyod 7. 4. 2016
- 6Dizajnérske činnostiod 7. 4. 2016
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 4. 2016
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 7. 4. 2016
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 7. 4. 2016
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 7. 4. 2016
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 7. 4. 2016
- 12Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 7. 4. 2016
- 13Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 7. 4. 2016
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 7. 4. 2016
- 15Administratívne službyod 7. 4. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50249240
- RÚZ ID
- 1620863
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 4. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat85 819 EUR · rok 2024
- 9. 9. 2024Registrácia platcu DPHSK2120257304
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna