DOMINART s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 72 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (80 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 3. 2016
- Sídlo
- Brezová 5086/27, 97405, Banská Bystrica
- EBITDA marža11,1 %
- ROA (návratnosť aktív)16,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)21,7 %
- Zadlženosť25 %
- Kapitálová primeranosť74,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.70netIncome: 7 777revenue: 80 178prevNetIncome: 360.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 74.65equity: 35 870assets: 48 048
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 25.35equity: 35 870assets: 48 048
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 22.77revenueYoY: 71.96validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.06netMargin: 9.70ebitda: 8 868revenue: 80 178
Altman Z''-Score11.53Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.47 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 5.91 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.19 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.19 % vs. predchádzajúce 1.19 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 25.35 % vs. predchádzajúce 7.12 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.67× vs. predchádzajúce 1.54×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.70 % vs. predchádzajúca 0.77 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 74.65 % vs. predchádzajúca 92.88 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 72 % na 80 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 9.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 75 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 16.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 80 tis. € | 47 tis. € | +72,0 % |
| EBITDA | 9 tis. € | 819 € | +982,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 737 € | +982,8 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 360 € | +21× |
| Aktíva | 48 tis. € | 30 tis. € | +58,9 % |
| Vlastné imanie | 36 tis. € | 28 tis. € | +27,7 % |
- 23. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie74.7%
- Cudzie zdroje25.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 80 tis. € | 48 tis. € | 36 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 47 tis. € | 30 tis. € | 28 tis. € | 819 € | 360 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 46 tis. € | 28 tis. € | 28 tis. € | 893 € | 670 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 20 tis. € | 28 tis. € | 27 tis. € | 270 € | 94 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 73 tis. € | 32 tis. € | 30 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 76 tis. € | 57 tis. € | 52 tis. € | 30 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 72 tis. € | 53 tis. € | 47 tis. € | 25 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 45 tis. € | 29 tis. € | 27 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 28 tis. € | 34 tis. € | 29 tis. € | 20 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 13 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla23. 3. 2016 → 25. 1. 2022
Zelená 2D/X5, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Odevná výrobaod 11. 11. 2016
- 2Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 11. 11. 2016
- 3Dizajnérske činnostiod 11. 11. 2016
- 4Fotografické službyod 11. 11. 2016
- 5Čistiace a upratovacie službyod 11. 11. 2016
- 6Poskytovanie služieb osobného charakteru a pre osobnú hygienuod 11. 11. 2016
- 7Služby požičovníod 23. 3. 2016
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 23. 3. 2016
- 9Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 23. 3. 2016
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 23. 3. 2016
- 11Predaj leteckých prepravných služiebod 23. 3. 2016
- 12Kuriérske službyod 23. 3. 2016
- 13Skladovanie a uskladňovanieod 23. 3. 2016
- 14Počítačové službyod 23. 3. 2016
- 15Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 23. 3. 2016
- 16Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 23. 3. 2016
- 17Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 23. 3. 2016
- 18Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 23. 3. 2016
- 19Administratívne službyod 23. 3. 2016
- 20Prenájom hnuteľných vecíod 23. 3. 2016
- 21Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 3. 2016
- 22Vedenie účtovníctvaod 23. 3. 2016
- 23Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 23. 3. 2016
- 24Reklamné a marketingové službyod 23. 3. 2016
- 25Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 23. 3. 2016
- 26Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 23. 3. 2016
- 27Prieskum trhu a verejnej mienkyod 23. 3. 2016
- 28Poskytovanie služieb informátoraod 23. 3. 2016
- 29Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 23. 3. 2016
- 30Prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 3. 2016
- 31Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 3. 2016
- 32Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 3. 2016
- 33Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 3. 2016
- 34Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 23. 3. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50249479
- RÚZ ID
- 1614635
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat80 178 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 1. 2019Registrácia platcu DPHSK2120247844
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 23. 3. 2016Zmena sídlaZelená 2D/X5, Banská Bystrica