Smart and ready, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 157 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 33/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (62 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 3. 2016
- Sídlo
- Cintorínska 126, 91625, Brunovce
- EBITDA marža0,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,0 %
- Zadlženosť91 %
- Kapitálová primeranosť9,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.723netIncome: 450.00revenue: 62 215prevNetIncome: 614.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.31equity: 8 911assets: 95 693
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.69equity: 8 911assets: 95 693
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 10.56revenueYoY: 156.81validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.662netMargin: 0.723ebitda: 412.00revenue: 62 215
Altman Z''-Score0.34Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.18 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.47 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.47 % vs. predchádzajúce 1.06 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.69 % vs. predchádzajúce 85.34 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.65× vs. predchádzajúce 0.42×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.72 % vs. predchádzajúca 2.53 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.31 % vs. predchádzajúca 14.66 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 157 % na 62 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+157 %) ako vlastné imanie (+5 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 62 tis. € | 24 tis. € | +156,8 % |
| EBITDA | 412 € | 1 tis. € | −67,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 371 € | 1 tis. € | −67,7 % |
| Čistý zisk | 450 € | 614 € | −26,7 % |
| Aktíva | 96 tis. € | 58 tis. € | +65,8 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 8 tis. € | +5,3 % |
- 31. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.3%
- Cudzie zdroje90.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 62 tis. € | 96 tis. € | 9 tis. € | 412 € | 450 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 24 tis. € | 58 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | 614 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 46 tis. € | 59 tis. € | 8 tis. € | -508 € | 519 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 51 tis. € | 61 tis. € | 7 tis. € | 338 € | 783 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 66 tis. € | 51 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | -505 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 40 tis. € | 47 tis. € | 21 tis. € | 3 tis. € | 333 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 66 tis. € | 46 tis. € | 21 tis. € | 3 tis. € | 639 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 86 tis. € | 48 tis. € | 20 tis. € | 1 tis. € | -985 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 81 tis. € | 47 tis. € | 21 tis. € | 1 tis. € | 425 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 25 tis. € | 23 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50261053
- RÚZ ID
- 1622764
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat85 850 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 20. 5. 2016Registrácia platcu DPHSK2120243224