Bilion LK, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 700 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (340 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 4. 2016
- Sídlo
- J.C. Hronského 10, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža1,1 %
- ROA (návratnosť aktív)0,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)129,8 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť0,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.840netIncome: 2 860revenue: 340 489prevNetIncome: -5 656
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.526equity: 2 204assets: 419 393
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.47equity: 2 204assets: 419 393
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 699.74validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.12netMargin: 0.840ebitda: 3 820revenue: 340 489
Altman Z''-Score0.05Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.68 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.68 % vs. predchádzajúce -52.34 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.47 % vs. predchádzajúce 106.07 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.81× vs. predchádzajúce 3.94×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.84 % vs. predchádzajúca -13.28 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.53 % vs. predchádzajúca -6.07 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 130 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (2204 €) — nereprezentatívne.
- Tržby +700 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 700 % na 340 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 3781 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 340 tis. € | 43 tis. € | +699,7 % |
| EBITDA | 4 tis. € | -6 tis. € | +167,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | -5 tis. € | +167,9 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -6 tis. € | +150,6 % |
| Aktíva | 419 tis. € | 11 tis. € | +38× |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | -656 € | +436,0 % |
- 20. 4. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.5%
- Cudzie zdroje99.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 340 tis. € | 419 tis. € | 2 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 43 tis. € | 11 tis. € | -656 € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Zmena sídla30. 9. 2016 → 31. 8. 2017
Horná 54, Banská Bystrica
- Založenie spoločnosti20. 4. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena20. 4. 2016 → 9. 11. 2018
NEXTREM s.r.o.
- Zmena sídla20. 4. 2016 → 29. 9. 2016
Jelenia 1, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 20. 4. 2016
- 2Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 20. 4. 2016
- 3Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 20. 4. 2016
- 4Spracovanie a konzervovanie zemiakov, ovocia a zeleninyod 20. 4. 2016
- 5Spracovanie a úprava čaju a kávyod 20. 4. 2016
- 6Výroba nápojovod 20. 4. 2016
- 7Textilná výrobaod 20. 4. 2016
- 8Spracovanie kožeod 20. 4. 2016
- 9Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 20. 4. 2016
- 10Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 20. 4. 2016
- 11Keramická výrobaod 20. 4. 2016
- 12Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 20. 4. 2016
- 13Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 20. 4. 2016
- 14Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 20. 4. 2016
- 15Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 20. 4. 2016
- 16Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 20. 4. 2016
- 17Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 20. 4. 2016
- 18Výroba nenahraných nosičov záznamovod 20. 4. 2016
- 19Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 20. 4. 2016
- 20Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 20. 4. 2016
- 21Výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 20. 4. 2016
- 22Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 20. 4. 2016
- 23Výroba čerpadiel, kompresorov, ventilov a armatúrod 20. 4. 2016
- 24Výroba radiátorov a kotlov ústredného kúrenia, pecí a horákovod 20. 4. 2016
- 25Výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 20. 4. 2016
- 26Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 20. 4. 2016
- 27Výroba matracovod 20. 4. 2016
- 28Výroba kovového nábytkuod 20. 4. 2016
- 29Výroba hudobných nástrojovod 20. 4. 2016
- 30Výroba hračiek a hierod 20. 4. 2016
- 31Čistenie kanalizačných systémovod 20. 4. 2016
- 32Spracovanie prírodného meduod 20. 4. 2016
- 33Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 4. 2016
- 34Osadzovanie a údržba dopravného značenia a inštalovanie dopravných značiekod 20. 4. 2016
- 35Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 20. 4. 2016
- 36Prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 4. 2016
- 37Montáž pomerových rozdeľovačov nákladov vykurovaniaod 20. 4. 2016
- 38Montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3-bodovým uzamykacím mechanizmomod 20. 4. 2016
- 39Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 4. 2016
- 40Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 20. 4. 2016
- 41Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 4. 2016
- 42Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 4. 2016
- 43Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 4. 2016
- 44Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 4. 2016
- 45Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 20. 4. 2016
- 46Sťahovacie službyod 20. 4. 2016
- 47Prevádzka malých plavidielod 20. 4. 2016
- 48Služby traťového kormidelníod 20. 4. 2016
- 49Skladovanie a uskladňovanieod 20. 4. 2016
- 50Prevádzkovanie verejného skladuod 20. 4. 2016
- 51Prevádzkovanie úschovníod 20. 4. 2016
- 52Vykonávanie odťahovej službyod 20. 4. 2016
- 53Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 20. 4. 2016
- 54Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 20. 4. 2016
- 55Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 20. 4. 2016
- 56Prevádzkovanie výdajne stravyod 20. 4. 2016
- 57Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 20. 4. 2016
- 58Vydavateľská činnosťod 20. 4. 2016
- 59Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 20. 4. 2016
- 60Počítačové službyod 20. 4. 2016
- 61Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 20. 4. 2016
- 62Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 4. 2016
- 63Vedenie účtovníctvaod 20. 4. 2016
- 64Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 4. 2016
- 65Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 20. 4. 2016
- 66Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 20. 4. 2016
- 67Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 20. 4. 2016
- 68Reklamné a marketingové službyod 20. 4. 2016
- 69Prieskum trhu a verejnej mienkyod 20. 4. 2016
- 70Fotografické službyod 20. 4. 2016
- 71Čistiace a upratovacie službyod 20. 4. 2016
- 72Administratívne službyod 20. 4. 2016
- 73Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 20. 4. 2016
- 74Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 20. 4. 2016
- 75Poskytovanie sociálnych služiebod 20. 4. 2016
- 76Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 20. 4. 2016
- 77Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 20. 4. 2016
- 78Prevádzkovanie športových zariadeníod 20. 4. 2016
- 79Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 4. 2016
- 80Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 20. 4. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50261614
- RÚZ ID
- 1624316
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 4. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat340 489 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 30. 9. 2016Zmena sídlaHorná 54, Banská Bystrica
- 20. 4. 2016Zmena obchodného mena→ NEXTREM s.r.o.
- 20. 4. 2016Zmena sídlaJelenia 1, Bratislava - mestská časť Staré Mesto