Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

PRMC, spol. s r.o.

aktívna
Farská 12, 94901, Nitra
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2018)89 tis. €
37,1 %vs 2017
Zisk (2018)427 €
60,4 %vs 2017
Vlastné imanie (2018)8 tis. €
6,0 %vs 2017
Zadlženosť (2018)87 %
4,1 %Vysokávs 2017
ROE (2018)5.7 %
62,6 %Dobrévs 2017

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 37 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 43/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (89 tis. €), zadlženosť je vysoká.

Nízka maržačistá marža len 0.5 %
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 87 % aktív
Silný rasttržby +37 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
15. 4. 2016
Sídlo
Farská 12, 94901, Nitra
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2018)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža4,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)0,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)5,7 %
  • Zadlženosť87 %
  • Kapitálová primeranosť13,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (89 tis. €), zadlženosť je vysoká.
43/ 100Slabá
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.482
  • netIncome: 427.00
  • revenue: 88 650
  • prevNetIncome: 1 078
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 13.35
  • equity: 7 551
  • assets: 56 543
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 86.65
  • equity: 7 551
  • assets: 56 543
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 40.72
  • revenueYoY: 37.07
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 4.72
  • netMargin: 0.482
  • ebitda: 4 181
  • revenue: 88 650
Altman Z''-Score0.99Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.26aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.15aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.42aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.16presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 0.76 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.76 % vs. predchádzajúce 1.46 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 86.65 % vs. predchádzajúce 90.33 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.57× vs. predchádzajúce 0.88×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.48 % vs. predchádzajúca 1.67 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.35 % vs. predchádzajúca 9.67 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 37 % na 89 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+37 %), ale aktíva klesajú (-23 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2018)
Položka20182017Zmena
Tržby89 tis. €65 tis. €+37,1 %
EBITDA4 tis. €4 tis. €+4,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)4 tis. €4 tis. €+4,2 %
Čistý zisk427 €1 tis. €−60,4 %
Aktíva57 tis. €74 tis. €−23,2 %
Vlastné imanie8 tis. €7 tis. €+6,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 15. 4. 2016Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
  • 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby