KAPAMO s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 5291 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 32/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (1,8 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 4. 2016
- Sídlo
- Tomášikova 1973/32, 83104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža5,3 %
- ROA (návratnosť aktív)1,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)28,6 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť4,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.175netIncome: 3 200revenue: 1 827 595prevNetIncome: 6 150
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.07equity: 11 173assets: 274 593
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.93equity: 11 173assets: 274 593
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 211.34revenueYoY: 5 291,136validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.34netMargin: 0.175ebitda: 97 677revenue: 1 827 595
Altman Z''-Score2.17Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.17 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.17 % vs. predchádzajúce 64.01 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.93 % vs. predchádzajúce 17.02 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.66× vs. predchádzajúce 3.53×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.18 % vs. predchádzajúca 18.14 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.07 % vs. predchádzajúca 82.98 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +5291 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 5291 % na 1.8 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 5291 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,8 mil. € | 34 tis. € | +53× |
| EBITDA | 98 tis. € | 8 tis. € | +11× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 88 tis. € | 7 tis. € | +11× |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 6 tis. € | −48,0 % |
| Aktíva | 275 tis. € | 10 tis. € | +28× |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 8 tis. € | +40,1 % |
- 13. 4. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.1%
- Cudzie zdroje95.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 1,8 mil. € | 275 tis. € | 11 tis. € | 98 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 34 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 45 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 406 € | 250 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 6 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 19 tis. € | 40 € | 40 € | -10 tis. € | -10 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Zmena sídla16. 3. 2019 → 18. 3. 2021
Leškova 3018/10, Bratislava-mestská časť Staré Mesto
- Založenie spoločnosti13. 4. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena13. 4. 2016 → 18. 3. 2021
Sajuri s.r.o.
- Zmena sídla13. 4. 2016 → 15. 3. 2019
267, Lošonec
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 4. 2016
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 4. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 13. 4. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 13. 4. 2016
- 5Čistiace a upratovacie službyod 13. 4. 2016
- 6Reklamné a marketingové službyod 13. 4. 2016
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 13. 4. 2016
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 4. 2016
- 9Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 13. 4. 2016
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 13. 4. 2016
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 13. 4. 2016
- 12Administratívne službyod 13. 4. 2016
- 13Počítačové službyod 13. 4. 2016
- 14Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 13. 4. 2016
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 4. 2016
- 16Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 13. 4. 2016
- 17Správa a údržba bytového alebo nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 13. 4. 2016
- 18Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 4. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50267426
- RÚZ ID
- 1619960
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 4. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat1 827 595 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 16. 3. 2019Zmena sídlaLeškova 3018/10, Bratislava-mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 13. 4. 2016Zmena obchodného mena→ Sajuri s.r.o.
- 13. 4. 2016Zmena sídla267, Lošonec