D.J.T. build s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 40 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (624 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 4. 2016
- Sídlo
- Kanašská 1482/10, 08221, Veľký Šariš
- EBITDA marža-0,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-3,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť209 %
- Kapitálová primeranosť-109,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.659netIncome: -4 114revenue: 624 234prevNetIncome: -123 946
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -109.22equity: -122 003assets: 111 703
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 209.22equity: -122 003assets: 111 703
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 182.02revenueYoY: 40.02validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.528netMargin: -0.659ebitda: -3 297revenue: 624 234
Altman Z''-Score-6.57Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -2.15 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.71 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.55 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -3.68 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -3.68 % vs. predchádzajúce -130.01 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 209.22 % vs. predchádzajúce 223.65 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.59× vs. predchádzajúce 4.68×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.66 % vs. predchádzajúca -27.80 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -109.22 % vs. predchádzajúca -123.65 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 40 % na 624 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 624 tis. € | 446 tis. € | +40,0 % |
| EBITDA | -3 tis. € | -123 tis. € | +97,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -3 tis. € | -111 tis. € | +97,3 % |
| Čistý zisk | -4 tis. € | -124 tis. € | +96,7 % |
| Aktíva | 112 tis. € | 95 tis. € | +17,2 % |
| Vlastné imanie | -122 tis. € | -118 tis. € | −3,5 % |
- 8. 4. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 234 tis. €
- Aktíva spolu
- 112 tis. €
- Vlastné imanie
- −122 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 624 tis. € | 112 tis. € | -122 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 446 tis. € | 95 tis. € | -118 tis. € | -123 tis. € | -124 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 208 tis. € | 49 tis. € | 6 tis. € | 335 € | 52 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 23 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 10 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -397 € | -397 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 4. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom hnuteľných vecíod 4. 6. 2021
- 2Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 4. 6. 2021
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 4. 2016
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 4. 2016
- 5Spracovanie prírodného meduod 8. 4. 2016
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 4. 2016
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 4. 2016
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 4. 2016
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 8. 4. 2016
- 10Chov vybraných druhov zvieratod 8. 4. 2016
- 11Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 4. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50270231
- RÚZ ID
- 1620509
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 4. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat624 234 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna