BC POPRADSKÁ s. r. o. v likvidácii
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1074 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 16/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (2,2 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 4. 2016
- Sídlo
- Werferova 6, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža-0,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť101 %
- Kapitálová primeranosť-0,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1.44netIncome: -31 803revenue: 2 213 939prevNetIncome: 50.00
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -0.856equity: -26 323assets: 3 075 311
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 100.86equity: -26 323assets: 3 075 311
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 186.38revenueYoY: 1 074,148validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.787netMargin: -1.44ebitda: -17 428revenue: 2 213 939
Altman Z''-Score-0.09Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.03 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.03 % vs. predchádzajúce 0.20 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 100.86 % vs. predchádzajúce 78.45 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.72× vs. predchádzajúce 7.42×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1.44 % vs. predchádzajúca 0.03 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -0.86 % vs. predchádzajúca 21.55 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1074 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1074 % na 2.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 11994 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,2 mil. € | 189 tis. € | +11× |
| EBITDA | -17 tis. € | 3 tis. € | −607,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -16 tis. € | 3 tis. € | −607,5 % |
| Čistý zisk | -32 tis. € | 50 € | −637× |
| Aktíva | 3,1 mil. € | 25 tis. € | +120× |
| Vlastné imanie | -26 tis. € | 5 tis. € | −580,3 % |
- 23. 4. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 3.1 mil. €
- Aktíva spolu
- 3.1 mil. €
- Vlastné imanie
- −26 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 2,2 mil. € | 3,1 mil. € | -26 tis. € | -17 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 189 tis. € | 25 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | 50 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 188 tis. € | 36 tis. € | 5 tis. € | -4 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 94 tis. € | 51 tis. € | 13 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 4. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50290223
- RÚZ ID
- 1633766
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 4. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat2 213 939 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna