Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Alcantra Group s.r.o.

aktívna
Čapajevova 73, 08001, Prešov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2018)783 €
99,7 %vs 2017
Zisk (2018)-330 €
99,6 %vs 2017
Vlastné imanie (2018)-153 tis. €
0,2 %vs 2017
Zadlženosť (2018)1256 %
67,4 %Vysokávs 2017
ROE (2018)0.2 %
99,6 %Slabévs 2017

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 100 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 26/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (783 €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Pokles tržiebtržby -100 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
19. 4. 2016
Sídlo
Čapajevova 73, 08001, Prešov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2018)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža16,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)-2,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť1256 %
  • Kapitálová primeranosť-1155,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (783 €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
26/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -42.15
  • netIncome: -330.00
  • revenue: 783.00
  • prevNetIncome: -81 307
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -1 155,868
  • equity: -153 141
  • assets: 13 249
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 1 255,868
  • equity: -153 141
  • assets: 13 249
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 599.55
  • revenueYoY: -99.68
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 16.48
  • netMargin: -42.15
  • ebitda: 129.00
  • revenue: 783.00
Altman Z''-Score-62.57Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-22.75aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-38.91aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.06aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.97presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -2.49 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -2.49 % vs. predchádzajúce -345.91 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 1255.87 % vs. predchádzajúce 750.12 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.06× vs. predchádzajúce 10.56×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -42.15 % vs. predchádzajúca -32.76 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -1155.87 % vs. predchádzajúca -650.12 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 44 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 783 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 100 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -42.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2018)
Položka20182017Zmena
Tržby783 €248 tis. €−99,7 %
EBITDA129 €-76 tis. €+100,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)116 €-69 tis. €+100,2 %
Čistý zisk-330 €-81 tis. €+99,6 %
Aktíva13 tis. €24 tis. €−43,6 %
Vlastné imanie-153 tis. €-153 tis. €−0,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 19. 4. 2016Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
  • 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby