Vilten s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 206 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 44/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (490 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 5. 2016
- Sídlo
- Hlavná 212/200, 90023, Viničné
- EBITDA marža1,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,1 %
- Zadlženosť79 %
- Kapitálová primeranosť20,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.011netIncome: 52.00revenue: 490 206prevNetIncome: 7 186
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 20.69equity: 67 575assets: 326 671
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 79.31equity: 67 575assets: 326 671
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 102.21revenueYoY: 206.31validHistoryYears: 7.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.79netMargin: 0.011ebitda: 8 772revenue: 490 206
Altman Z''-Score1.88Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.41 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.27 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.02 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.02 % vs. predchádzajúce 3.20 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 79.31 % vs. predchádzajúce 60.98 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.50× vs. predchádzajúce 0.71×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.01 % vs. predchádzajúca 4.49 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 20.69 % vs. predchádzajúca 39.02 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +206 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 206 % na 490 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 206 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 490 tis. € | 160 tis. € | +206,3 % |
| EBITDA | 9 tis. € | 15 tis. € | −42,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 14 tis. € | −42,4 % |
| Čistý zisk | 52 € | 7 tis. € | −99,3 % |
| Aktíva | 327 tis. € | 224 tis. € | +45,6 % |
| Vlastné imanie | 68 tis. € | 88 tis. € | −22,8 % |
- 6. 5. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie20.7%
- Cudzie zdroje79.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 490 tis. € | 327 tis. € | 68 tis. € | 9 tis. € | 52 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 160 tis. € | 224 tis. € | 88 tis. € | 15 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 131 tis. € | 123 tis. € | 102 tis. € | 64 tis. € | 53 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 92 tis. € | 91 tis. € | 49 tis. € | 59 tis. € | 46 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 3 tis. € | 36 tis. € | 4 tis. € | -11 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 56 tis. € | 23 tis. € | 16 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 7 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 5. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena6. 5. 2016 → 9. 4. 2026
Vilten s. r. o.
- Zmena sídla6. 5. 2016 → 9. 4. 2026
Hlavná 212/200, Viničné
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 3. 10. 2024
- 2Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 3. 10. 2024
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 10. 2024
- 4Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 3. 10. 2024
- 5Spracovanie a úprava čaju a kávyod 6. 5. 2016
- 6Výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)od 6. 5. 2016
- 7Výroba nápojovod 6. 5. 2016
- 8Textilná výrobaod 6. 5. 2016
- 9Odevná výrobaod 6. 5. 2016
- 10Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 6. 5. 2016
- 11Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva, slamy, šúpolia, prútia, korkuod 6. 5. 2016
- 12Výroba výrobkov z papieraod 6. 5. 2016
- 13Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovín, písmomaliarstvood 6. 5. 2016
- 14Rozmnožovanie nahraných nosičov záznamu zvuku a obrazu so súhlasom autoraod 6. 5. 2016
- 15Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 6. 5. 2016
- 16Keramická výrobaod 6. 5. 2016
- 17Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 6. 5. 2016
- 18Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 6. 5. 2016
- 19Výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 6. 5. 2016
- 20Výroba kovového nábytkuod 6. 5. 2016
- 21Výroba bižutérie a suvenírovod 6. 5. 2016
- 22Výroba hračiek a hierod 6. 5. 2016
- 23Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 5. 2016
- 24Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 6. 5. 2016
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 5. 2016
- 26Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 5. 2016
- 27Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 6. 5. 2016
- 28Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 5. 2016
- 29Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 6. 5. 2016
- 30Vydavateľská činnosťod 6. 5. 2016
- 31Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 6. 5. 2016
- 32Počítačové službyod 6. 5. 2016
- 33Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 6. 5. 2016
- 34Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 5. 2016
- 35Vedenie účtovníctvaod 6. 5. 2016
- 36Dizajnérske činnostiod 6. 5. 2016
- 37Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 6. 5. 2016
- 38Chov vybraných druhov zvieratod 6. 5. 2016
- 39Fotografické službyod 6. 5. 2016
- 40Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 6. 5. 2016
- 41Údenárska výrobaod 6. 5. 2016
- 42Spracovanie a konzervovanie zemiakov, ovocia a zeleninyod 6. 5. 2016
- 43Výroba mlynských výrobkovod 6. 5. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50293567
- RÚZ ID
- 1631721
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 5. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat490 206 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 6. 5. 2016Zmena obchodného mena→ Vilten s. r. o.
- 6. 5. 2016Zmena sídlaHlavná 212/200, Viničné