Michal Baník s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1903 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 91/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (34 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 4. 2016
- Sídlo
- Liptovská Štiavnica 275, 03401, Liptovská Štiavnica
- EBITDA marža36,1 %
- ROA (návratnosť aktív)42,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)83,8 %
- Zadlženosť49 %
- Kapitálová primeranosť50,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 31.02netIncome: 10 563revenue: 34 052prevNetIncome: 839.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.54equity: 12 609assets: 24 951
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.46equity: 12 609assets: 24 951
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 134.30revenueYoY: 1 903,059validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 36.09netMargin: 31.02ebitda: 12 289revenue: 34 052
Altman Z''-Score5.87Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.99 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.99 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.81 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 42.33 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 42.33 % vs. predchádzajúce 33.07 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.46 % vs. predchádzajúce 19.35 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.36× vs. predchádzajúce 0.67×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 31.02 % vs. predchádzajúca 49.35 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.54 % vs. predchádzajúca 80.65 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 34052 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +1903 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1903 % na 34 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 31.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.31 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 36.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 51 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 34 tis. € | 2 tis. € | +19× |
| EBITDA | 12 tis. € | 903 € | +13× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 11 tis. € | 813 € | +13× |
| Čistý zisk | 11 tis. € | 839 € | +12× |
| Aktíva | 25 tis. € | 3 tis. € | +883,5 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | 2 tis. € | +516,3 % |
- 26. 4. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.5%
- Cudzie zdroje49.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 34 tis. € | 25 tis. € | 13 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | 903 € | 839 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | -443 € | -507 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | 927 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1 tis. € | 968 € | 788 € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | -35 € | -570 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | -570 € | -579 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 4. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50293800
- RÚZ ID
- 1618955
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 4. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat34 052 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna