PER TAK s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 63/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (139 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 4. 2016
- Sídlo
- Karpatské námestie 10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža0,1 %
- ROA (návratnosť aktív)2,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,3 %
- Zadlženosť3 %
- Kapitálová primeranosť97,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.049netIncome: 68.00revenue: 139 018prevNetIncome: -3 566
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 97.27equity: 2 922assets: 3 004
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 2.73equity: 2 922assets: 3 004
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.58revenueYoY: 7.62validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.133netMargin: 0.049ebitda: 185.00revenue: 139 018
Altman Z''-Score33.09Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.91 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -6.59 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.35 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 37.42 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.26 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.26 % vs. predchádzajúce -123.09 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 2.73 % vs. predchádzajúce 1.48 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 46.28× vs. predchádzajúce 44.59×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.05 % vs. predchádzajúca -2.76 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.27 % vs. predchádzajúca 98.52 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 8 % na 139 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 139 tis. € | 129 tis. € | +7,6 % |
| EBITDA | 185 € | -3 tis. € | +105,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 167 € | -3 tis. € | +105,3 % |
| Čistý zisk | 68 € | -4 tis. € | +101,9 % |
| Aktíva | 3 tis. € | 3 tis. € | +3,7 % |
| Vlastné imanie | 3 tis. € | 3 tis. € | +2,4 % |
- 27. 4. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.3%
- Cudzie zdroje2.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 139 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | 185 € | 68 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 129 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 155 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 468 € | 298 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 124 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | -933 € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 126 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | -809 € | -876 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 4. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena27. 4. 2016 → 18. 7. 2022
VIMANA s.r.o.
- Zmena sídla27. 4. 2016 → 18. 7. 2022
Kátovská 1120/1, Holíč
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50303082
- RÚZ ID
- 1622550
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 4. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat154 930 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 27. 4. 2016Zmena obchodného mena→ VIMANA s.r.o.
- 27. 4. 2016Zmena sídlaKátovská 1120/1, Holíč