SE "GIPROKOKS" s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 72 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (9 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 5. 2016
- Sídlo
- Staničná 1, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža66,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,4 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť7,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.51netIncome: 1 057revenue: 9 180prevNetIncome: 22 733
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 7.32equity: 43 588assets: 595 086
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 92.68equity: 43 588assets: 595 086
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 86.89revenueYoY: -72.05validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 66.49netMargin: 11.51ebitda: 6 104revenue: 9 180
Altman Z''-Score-0.25Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.53 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.18 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.18 % vs. predchádzajúce 38.37 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 92.68 % vs. predchádzajúce 28.17 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.02× vs. predchádzajúce 0.55×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.51 % vs. predchádzajúca 69.21 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.32 % vs. predchádzajúca 71.83 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 9180 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 72 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 11.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 66.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 9 tis. € | 33 tis. € | −72,1 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 29 tis. € | −78,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 26 tis. € | −78,9 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 23 tis. € | −95,4 % |
| Aktíva | 595 tis. € | 59 tis. € | +904,5 % |
| Vlastné imanie | 44 tis. € | 43 tis. € | +2,4 % |
- 4. 5. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie7.3%
- Cudzie zdroje92.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 9 tis. € | 595 tis. € | 44 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 33 tis. € | 59 tis. € | 43 tis. € | 29 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 10 tis. € | 33 tis. € | 20 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 163 tis. € | 39 tis. € | -18 tis. € | 83 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 135 tis. € | 156 tis. € | -44 tis. € | -29 tis. € | -35 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 144 tis. € | 210 tis. € | -9 tis. € | 19 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 148 tis. € | 211 tis. € | -22 tis. € | 53 tis. € | -73 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 271 tis. € | 236 tis. € | 41 tis. € | 75 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 236 tis. € | 334 tis. € | -33 tis. € | -50 tis. € | -51 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 33 € | 267 tis. € | 18 tis. € | -16 tis. € | -16 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 5. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena4. 5. 2016 → 18. 10. 2023
EXPO Slovakia s.r.o.
- Zmena sídla4. 5. 2016 → 18. 10. 2016
Kuzmányho 29, Košice - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 19. 10. 2023
- 2prevádzkovanie nákladnej cestnej dopravyod 18. 2. 2017
- 3medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 18. 2. 2017
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 4. 5. 2016
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 5. 2016
- 6Počítačové službyod 4. 5. 2016
- 7Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 4. 5. 2016
- 8Administratívne službyod 4. 5. 2016
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 5. 2016
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 5. 2016
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 4. 5. 2016
- 12Prípravné práce k realizácií stavbyod 4. 5. 2016
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 5. 2016
- 14Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 5. 2016
- 15Reklamné a marketingové službyod 4. 5. 2016
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 5. 2016
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 5. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50306243
- RÚZ ID
- 1631623
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 5. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat271 207 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 17. 6. 2016Registrácia platcu DPHSK2120269283
- 4. 5. 2016Zmena obchodného mena→ EXPO Slovakia s.r.o.
- 4. 5. 2016Zmena sídlaKuzmányho 29, Košice - mestská časť Staré Mesto